REKLAMA

Data publikacji: 23 sty 2020

Wielopokoleniowa edukacja

Wielopokoleniowa edukacja

Zbliża się wymarzony czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Aby przebiegał on szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swoich domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Z okazji zbliżających się ferii zimowych i przypadające na ten okres święto seniorów policjanci kontynuują spotkania profilaktyczne.

Okazją do porozmawiania z dziećmi były organizowane przez szkoły obchody „Dni Babci i Dziadka”. Policyjni profilaktycy w trakcie spotkań przypomnieli dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny. Rozmawiali także o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariusze przypomnieli również jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

W dalszej kolejności spotkań mundurowi skupiali się na najważniejszych tego dnia gościach – Babciach i Dziadkach, informując o czym należy pamiętać aby nie paść ofiarą przestępstw. Policjanci podając przykłady prosili o to by seniorzy bez zbędnej potrzeby nie nosili przy sobie dużej gotówki a przy wypłacie większej kwoty z bankomatu lub dokonywaniu transakcji bankowej byli w towarzystwie zaufanej osoby. Apelowali by starsi nie przekazywali pieniędzy osobom nieznajomym, nawet jeśli deklarują, że przysłali je członkowie rodziny, by nie ufali nieznajomym i wykazywali rozsądek podczas wpuszczania ich do mieszkania.

Funkcjonariusze apelowali o ostrożność na drodze, przypomnieli zebranym o konieczności noszenia elementów odblaskowych przez pieszych i właściwym wyposażeniu rowerów. Na zakończenie zebranym babciom i dziadkom wręczone zostały opaski magnetyczne i ulotki a ich pociechom kamizelki odblaskowe.

podkom. Milena Kopczyńska

Tagi: #2020 #bezpieczeństwo #bezpieczny senior #dzieci #dzień babci #dzień babci i dziadka #dzień seniora #Ferie #noś odblaski #senior

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy