REKLAMA

Data publikacji: 20 kwi 2023

UCZNIOWIE Z PŁOCOCHOWA WYRÓŻNIENI. ODEBRALI NAGRODY... I ROZMAWIALI Z PIERWSZĄ DAMĄ

UCZNIOWIE Z PŁOCOCHOWA WYRÓŻNIENI. ODEBRALI NAGRODY... I ROZMAWIALI Z PIERWSZĄ DAMĄ

W Pałacu Prezydenckim odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu Ogólnoszkolny Test o Zdrowiu (O’SzToZ). Wśród wyróżnionych jest klasa VI a z Płocochowa a reprezentacja klasy wraz z nauczycielem biologii uczestniczyła w uroczystości wręczenia nagród. Po zakończeniu uroczystości młodzież wzięła udział w warsztatach i wykładach na temat zdrowego życia oraz spotkała się z Agatą Kornhauser–Dudą.

O’szToZ, czyli Ogólnoszkolny Test o Zdrowiu, jest częścią projektu „Zdrowe Życie”, nad którym Honorowy Patronat objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser–Duda. W konkursie wzięło udział 921 klas z całej Polski, w tym 261 drużyn z Poziomu 1 (klasy V–VI szkoły podstawowej), 355 drużyn z Poziomu 2 (klasy VII–VIII szkoły podstawowej) oraz 305 drużyn z Poziomu 3 (szkoły ponadpodstawowe). Wśród wyróżnionych znalazła się KLASA „VIa” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie.

Reprezentacja klasy: Maja Borecka, Piotr Klejment, Fabian Olender wraz z nauczycielem biologii przygotowującym uczniów do konkursu - p. Martą Domańską udali się do Pałacu Prezydenckiego po odbiór nagrody. W uroczystej gali towarzyszył im również pan Jarosław Klejment.

Tak relacjonują to wydarzenie na szkolnym profilu Facebook:

(...) Uczniowie mieli okazję zwiedzić Pałac Prezydencki od wewnątrz - poznali ciekawe historie na temat tego budynku. Wzięli udział w warsztatach kulinarnych, podczas których odwiedziła ich Małżonka Prezydenta RP - Agata Kornhauser- Duda. W uroczystej gali towarzyszył nam również pan Jarosław Klejment - dziękujemy za pomoc w transporcie uczniów

Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie

Internetowy konkurs skierowany był do młodych ludzi w wieku od 11 do 18 lat – uczniów klas V–VIII szkół podstawowych i I–IV szkół ponadpodstawowych. Od początku grudnia 2022 roku do 17 marca br. O’szToZ był okazją do poszerzania wiedzy o zdrowiu oraz wspólnej zabawy. Tematem testu było zdrowie i postawy, które sprzyjają jego zachowaniu w ciągu całego życia, a w szczególności profilaktyka przeciwnowotworowa.

W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Grażyna Ignaczak–Bandych oraz współorganizatorzy wydarzenia: Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Następnie laureaci konkursu zostali zaproszeni do udziału w warsztatach i wykładach podejmujących problematykę prawidłowego odżywiania, regularnej aktywności fizycznej czy wiedzy ogólnej o ciele i zdrowiu człowieka. Do młodych ludzi dołączyła Pierwsza Dama, która złożyła uczestnikom konkursu serdeczne gratulacje oraz wyraziła radość z zainteresowania nastolatków zjawiskami związanymi ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Przygotowywanie wiosennych spring rollsów oraz wykład o pełnowartościowym żywieniu były okazją do dyskusji o diecie, nawykach wpływających na zdrowy tryb życia czy wpływie aktywności fizycznej na zdrowie fizyczne i psychiczne. Z laureatami Małżonka Prezydenta rozmawiała również o ich przygotowaniach do konkursu, nauce i dalszych planach edukacyjnych. Goszczący w siedzibie głowy państwa uczniowie wraz z pedagogami nie tylko zwiedzili historyczny budynek, ale mogli porozmawiać z Panią Prezydentową m.in o odbywających się tu uroczystościach czy o codzienności Pary Prezydenckiej: pracy i wygospodarowywaniu czasu na dbanie o zdrowie i kondycję.

Nagrody główne otrzymali:

 • Klasa „1s” z Zespołu Szkół Elektryczno–Mechanicznych w Legnicy
 • Klasa „VIIIa” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Lubaczowa w Lubaczowie
 • Klasa „VIb” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie
 • Szkoła Podstawowa  nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie
 • Zespół Szkół w Chocianowie

Wyróżnienia otrzymali:

 • KLASA „VIa” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie
 • KLASA „Vb” ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kaniowie
 • KLASA „VIIa” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Lubaczowa w Lubaczowie
 • KLASA „III a” z Zespołu Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie
 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce
 • Powiatowy Zespół Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie

Opr. na podstawie informacji i foto: www.prezydent.pl / Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie profil Facebook.

Tagi: #Agata Kornhauser-Duda #edukacja #Pałac Prezydencki #Pierwsza Dama #PSP w Płocochowie #test o zdrowiu

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy