REKLAMA

Data publikacji: 31 maj 2023

TRAGICZNY WYPADEK. NIE ŻYJE 65-LETNI MOTOCYKLISTA

TRAGICZNY WYPADEK. NIE ŻYJE 65-LETNI MOTOCYKLISTA

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj na trasie Pułtusk-Psary. Śmierć poniósł 65-letni motocyklista.

O godz. 12.02 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku otrzymała dzisiaj (31.05) zgłoszenie o wypadku na trasie Pułtusk-Psary na odcinku drogi przebiegającej przez las. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy JRG Pułtusk oraz OSP Obryte.

Jak informuje oficer prasowych KP PSP w Pułtusku st. kpt. Konrad Chrzanowski informacja, która dotarła z CPR wskazywała, iż osoby trzecie zauważyły w rowie przydrożnym motor. Nie widziały natomiast kierowcy.

Po przybyciu na miejsce zastępów strażaków, faktycznie we wskazanym miejscu zastano motor bez kierowcy. Z informacji udzielonych przez st. kpt. Konrada Chrzanowskiego dowiadujemy się, że do czasu przybycia zastępów straży pożarnej, osoby postronne znalazły kierowcę kilkadziesiąt metrów od motoru. Mężczyzna był nieprzytomny z poważnymi i licznymi obrażeniami głowy i ciała. Osoby postronne przystąpiły do reanimacji poszkodowanego i kontynuowały ją do czasu przejęcia poszkodowanego przez strażaków, którzy nieustannie do czasu przybycia karetki kontynuowali resuscytację krążeniowo-oddechową.

Zespół Ratownictwa Medycznego przejął poszkodowanego i kontynuował podjętą próbę przywrócenia czynności życiowych motocyklisty. Po kilkunastu minutach odstąpiono od dalszych czynności.

Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzi pułtuska policja pod nadzorem prokuratora.

Przyczyny tragicznego w skutkach wypadku nie są znane. Ze wstępnej analizy, jak informuje st. kpt. Konrad Chrzanowski, wynika, iż motor z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w przydrożny znak.

Do godz. 16.00 trasa Pułtusk - Obryte była zablokowana. Policja kierowała ruchem, wskazując na objazdy.

OSP Obryte o działaniach informuje swoim profilu Facebook:

Godz. 12.14 wyjeżdżamy alarmowo zastępem 619M29 do wypadku motocyklisty na trasie PSARY-PUŁTUSK. Gdy dotarliśmy na miejsce zdarzenia motocykl i kierujący znajdowali sie poza pasem jezdni. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Pomimo długiej reanimacji nie udało się przywrócić czynności życiowych osobie poszkodowanej. Droga na czas działań była zamknięta.

OSP Obryte Facebook

Opr. na podstawie informacji KPP PSP Pułtusk. Foto OSP Obryte i Pultusk.news

Tagi: #Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku #motocyklista #OSP Obryte #Policja #wypadek

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy