REKLAMA

Data publikacji: 7 kwi 2020

Szygówek i Ponikiew: działania straży

Szygówek i Ponikiew: działania straży

3 zastępy straży z Pułtuska, jeden z z Ochotniczej Straży Pożarnej Obryte oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Zambski Kościelne uczestniczyły w akcji gaszenia pożaru oraz obrony pobliskich budynków przed ogniem w miejscowości Szygówek na terenie gminy Pułtusk. Przebieg akcji relacjonuje na swoim profilu społecznościowym facebook OSP Obryte.

"Dostajemy zgłoszenie od dyspozytora Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku o pożarze lasu i zabudowań w miejscowości Szygówek w gminie Pułtusk. Do zdarzenia udajemy się zastępem 619M29. Po dotarciu na miejsce przystąpiliśmy do gaszenia oraz obrony budynków" - relacjonują strażacy z OSP Obryte.

Na miejsce zadysponowano kolejne zastępy z dużą ilością wody. Na koniec wszystko zostało dokładnie sprawdzone i przelane wodą.

Podczas gdy zastępy walczył z pożarem w Szygówku przyszło kolejne wezwanie do pożaru lasu w miejscowości Ponikiew w gminie Pułtusk. Pożar był następstwem zerwanej linii energetycznej. W akcji brały udział zastępy: JRG Pułtusk, OSP Obryte, OSP Pokrzywnica, OSP Grabówiec, Nadleśnictwo Pułtusk oraz Pogotowie Energetyczne.

Opr. na podstawie info. pras. OSP Obryte/ foto OSP Obryte

Tagi: #nadleśnictwo #OSP Obryte #OSP Pokrzywnica #OSP Pułtusk #Policja #straż

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy