REKLAMA

Data publikacji: 4 mar 2024

Przekazanie elementów umundurowania dla Pułtuskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 pp

Przekazanie elementów umundurowania dla Pułtuskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 pp

W minioną niedzielę Pułtuska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty zyskała kolejne elementy umundurowania dzięki prywatnej inicjatywie pułtuszczanina, Radnego Rady Miejskiej w Pułtusku Adama Maickiego.

Po uroczystej Mszy Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych i Ich rodzin GRH 13 pp otrzymała dar. To elementy umundurowania: czapka rogatywka wz.19 Ochotniczej Legi Kobiet, oraz dwie pary rękawiczek oficerskich ufundowane przez Radnego Rady Miejskiej w Pułtusku Adama Maickiego, który jest również społecznikiem i inicjatorem wielu patriotycznych lokalnych inicjatyw społecznych.

Dar przekazał na ręce st. chor. sztab. Leszka Topólskiego.

Aktualnie GRH 13 pp kompletuje drugi mundur wz. 19 LOK dla pań. Pierwszy był ufundowany w ubiegłym roku przez Samorząd Gminy Pułtusk a że Pań w Grupie przybywa, jest potrzeba skompletowania kolejnego. Tym bardziej, że Pułtuska GRH 13 pp godnie swoją obecnością uświetnia wydarzenia patriotyczne i uroczystości w regionie wystawiając wartę honorową, zapewniając oprawę czy wiele historycznych inscenizacji. 

Pan Leszek Topólski złożył podziękowania za otrzymany dar oraz za wsparcie finansowe inicjatorów Społecznych Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Warto posłuchać dlaczego tak ważne jest kontynuowanie dzieła wszystkich społeczników stojących na straży historii i misja, którą wypełniają rekonstruktorzy z pułtuskiej grupy 13 pp.

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy