REKLAMA

Data publikacji: 7 cze 2023

POLICJANCI EGZAMINOWALI UCZNIÓW...

POLICJANCI EGZAMINOWALI UCZNIÓW...

W ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pułtuskiej komendy odwiedzili uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku. Celem wizyty było przeprowadzenie egzaminu praktycznego na kartę rowerową, podczas którego funkcjonariusze oceniali umiejętności młodych cyklistów.

6 czerwca na terenie przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pułtusku odbyła się praktyczna część egzaminu na kartę rowerową. Dzieci, aby uzyskać swoje pierwsze uprawnienia do kierowania rowerem, musiały pokonać na jednośladzie wyznaczony tor przeszkód.

Egzamin podzielony był na dwa etapy. W pierwszej części, uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i pozytywnie zaliczyć test. W drugiej części przeprowadzony został sprawdzian umiejętności praktycznych. Uczestnicy musieli sprawnie pokonać tor i sygnalizować wykonywane manewry oraz pamiętać o obowiązujących przepisach.

Pułtuscy policjanci zwracali uwagę, jak cykliści radzą sobie z przeszkodami oraz w jaki sposób pokonują trasę. Brali też pod uwagę czy właściwie interpretują znaki drogowe oraz sygnalizują wykonywane manewry. Funkcjonariusze bowiem muszą mieć pewność, że przyszły pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego nie stworzy zagrożenia ani dla siebie, ani też innych uczestników w ruchu drogowym.

Wszyscy, którzy tego dnia przystąpili do egzaminu, pomimo stresu, zaliczyli go rewelacyjnie. 
Gratulujemy zatem i życzymy wszystkim bezpiecznej jazdy.

KPP Pułtusk

Przypominamy rodzicom i dzieciom, że karta rowerowa jest dziś jedynym dokumentem uprawniającym do jazdy na dwóch kółkach przed skończeniem osiemnastego roku życia. Żeby przystąpić do egzaminu dziecko musi mieć ukończone 10 lat. Młodzież w wieku do 17 lat włącznie, by legalnie jeździć rowerem po drogach publicznych musi posiadać kartę rowerową, chyba, że posiada już dokument prawa jazdy dowolnej kategorii.

KPP Pułtusk

Opr. na podstawie informacji mł. asp. Anny Kowalczyk KPP Pułtusk. Foto KPP Pułtusk i PSP nr 1 im. K. Potockiej

Tagi: #karta rowerowa #Policja #Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku #rower

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy