REKLAMA

Data publikacji: 18 kwi 2024

Policja ostrzega kierowców. Jutro działania "Prędkość"

Policja ostrzega kierowców. Jutro działania "Prędkość"

Jutro, na drogach powiatu pułtuskiego, przeprowadzone zostaną działania pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem będzie zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Wychodząc naprzeciw, jutro, w wybranych puntach na drogach powiatu pułtuskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić pomiary prędkości kierujących.

 

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.  Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

 

Autor: kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku, Foto KPP Pułtusk

 

Tagi: #Policja #kierowca

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy