REKLAMA

Data publikacji: 10 lip 2019

Po 80 000 zł dla gmin powiatu pułtuskiego

Po 80 000 zł dla gmin powiatu pułtuskiego

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przyznał dofinansowanie na realizację przedsięwzięć w ramach konkursów pn.: „Zadania z zakresu edukacji ekologicznej” oraz „Zadania z zakresu ochrony przyrody”. 18 i 25 czerwca 2019 roku w  Ministerstwie Środowiska odbyły się uroczystości podpisania umów z beneficjentami, w których udział wzięli  minister środowiska Henryk Kowalczyk, Anna Król prezes WFOŚiGW w Warszawie, Kamila Mokrzycka wiceprezes WFOŚiGW w Warszawie.

Dofinansowanie na kwotę 80 tys. zł otrzymała m.in. gmina Pułtusk. Umowę podpisał Burmistrz Wojciech Gregorczyk. Dzięki dofinansowaniu powstanie ścieżka edukacyjna przy Zespole Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku. Po 80 tyś dofinansowania na działania z zakresu ochrony przyrody otrzymały również gminy: Gzy i Świercze z terenu powiatu pułtuskiego.

- Dzięki solidnej edukacji ekologicznej prowadzenie działań z zakresu ochrony przyrody będzie bardziej efektywne.”- powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk podczas podpisania umów z beneficjentami.

Na dofinansowanie projektów z zakresu edukacji ekologicznej przyznano ponad milion złotych a dodatkowo 1,3 miliona zł na działania z zakresu ochrony przyrody.

- Jestem przekonana, że to wsparcie finansowe pomoże  w osiągnięciu wspólnego celu, jakim jest budowanie postaw proekologicznych wśród młodego pokolenia- powiedziała prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Anna Król wręczając symboliczne czeki na dofinansowanie.

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie powstanie na terenach mazowieckich gminach infrastruktura dla dzieci w postaci ścieżek edukacyjno-przyrodniczych, gdzie najmłodsi mieszkańcy będą zdobywać wiedzę na temat środowiska i konieczności jego ochrony. Natomiast w przypadku zadań związanych z ochroną przyrody przyznano dofinansowanie, które swoim zakresem obejmują głównie prace pielęgnacyjne i konserwacyjne drzew oraz zadania z zakresu ochrony gatunkowej.

Foto: Ministerstwo Środowiska
Informacja prasowa: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Pułtusk News

Tagi: #2019 #czyste powietrze #dofinansowanie #edukacja #ekologia #Gzy #inwestycje #minister Henryk Kowalczyk #Ministerstwo Środowiska #Pokrzywnica #Pułtusk #ścieżka edukacyjna #Szkoła #wiadomości #wiadomości pułtuskie #Wojewódzki Fundusz Ochorny Środowiska

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy