REKLAMA

Data publikacji: 15 kwi 2024

Nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany. Miał 3 promile alkoholu i 3 dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów

Nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany. Miał 3 promile alkoholu i 3 dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów

Funkcjonariusze Policji udaremnili dalszą niebezpieczną jazdę nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo faktu, że miał w organizmie trzy promile alkoholu i orzeczony potrójny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

W sobotnie południe, uwagę policjantów patrolujących ulice gminy Świercze, zwrócił Fiat Uno. Mundurowi nabrali podejrzeń, że mężczyzna siedzący za kierownicą może znajdować się pod działaniem alkoholu. Szybko okazało się, że policyjna intuicja i tym razem nie zawiodła. Badanie alkomatem potwierdziło przepuszczenia policjantów. 48-latek miał w organizmie trzy promile alkoholu. Okazało się też, że to nie pierwsza sytuacja, kiedy został zatrzymany na kierowaniu pod wpływem alkoholu. Mundurowi ustalili, że 48-latek nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, ponieważ posiada trzy orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów. Policjanci działając na podstawie nowych przepisów zabezpieczyli auto na strzeżonym parkingu na poczet przyszłej kary. Mieszkaniec gminy Świercze odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu prowadzania pojazdów.

O konsekwencjach jakie poniesie kierujący zadecyduje sąd, który podejmie decyzję o wysokości kary i ewentualnym przepadku mienia.

 

Autor: kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku/ foto KPP Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy