REKLAMA

Data publikacji: 27 mar 2024

Jechali na mecz Wenecji. Uratowali życie ofiarom wypadku

Jechali na mecz Wenecji. Uratowali życie ofiarom wypadku

Trzech zawodników Wenecji Pułtusk 28 lutego 2024r. jadąc na mecz w ramach 1 Ligi Futsalu z zespołem Futsal Szczecin, na trasie S8 najechali na wypadek samochodowy. Dwóch z nich: Mateusz Olczak i Łukasz Góralczyk to zawodowi strażacy. Zawodnicy Wenecji odrazu ruszyli na pomoc poszkodowanym. Dziś Komenda Powiatowa PSP powiatu łódzkiego wschodniego w/s w Koluszkach, w której pracują strażacy wydała specjalny komunikat w tej sprawie.

Informacja Komendy Powiatowej PSP powiatu łódzkiego wschodniego w/s w Koluszkach na Facebooku: 

,,BOHATERSKA POSTAWA KOLUSZKOWSKICH STRAŻAKÓW  

Komendant Rejonowy Policji w Warszawie pisemnie poinformował naszą komendę, że w dniu 18 lutego 2024 roku w czasie wolnym od służby sekc. Mateusz Olczak i st. str. Łukasz Góralczyk najechali na wypadek drogowy w Warszawie na trasie S8. Niezwłocznie zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz kontrolowali funkcje życiowe osoby poszkodowanej do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego, czym przyczynili się do uratowania zdrowia i życia ludzkiego. To piękny przykład profesjonalizmu naszych funkcjonariuszy i namacalny dowód, że strażakiem się jest 24 godziny na dobę przez cały rok! W dowód uznania otrzymali oni gratulacje i wyróżnienia od st. bryg. Krzysztofa Supery - Komendanta Powiatowego PSP powiatu łódzkiego wschodniego."

Szczegóły zdarzenia: 

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-zderzenie-na-trasie-s8-trzy-osoby-poszkodowane-st7779827

 

Gratulujemy szlachetnej postawy zawodnikom Wenecji. Tego dnia podjęli walkę o życie poszkodowanych w poważnym wypadku a kilka chwil później podjęli walkę o zwycięstwo z zespołem ze Szczecina. 

 

Fot. oraz inf. Komenda Powiatowa PSP powiatu łódzkiego wschodniego w/s w Koluszkach

autor: J K

Tagi: #straż #Wenecja Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy