REKLAMA

Data publikacji: 6 maj 2020

Dziecko do przedszkola, zasiłek nadal na koncie? Jest tu jakiś cwaniak?

Dziecko do przedszkola, zasiłek nadal na koncie? Jest tu jakiś cwaniak?

Polak potrafi... to powiedzenie niejednokrotnie sprawdza się, szkoda jednak, że czasem w znaczeniu negatywnym. Docierają do nas sygnały o na szczęście wykrytej pomysłowości niektórych rodziców, którzy chcą niejako "złapać dwie sroki za jeden ogon".

Niektórzy wpadli na pomysł, że można by pozbyć się dziecka z domu, skoro otwierają żłobek czy przedszkole i ... nadal pobierać dotychczas należny zasiłek opiekuńczy. Przypomina się w tym miejscu cytat z kultowej komedii "Alternatywy 4" - " myśmy w Pułtusku nie takie numery robili".

Pomysłowych rodziców informujemy - posyłając dziecko do przedszkola czy żłobka należy zadeklarować, że zasiłku nie pobiera się. Na szczęście bardzo dokładna jest weryfikacja i powrót dziecka w czasie częściowego uruchamiana placówek sprawujących opiekę nad najmłodszymi pociechami jest tak zorganizowany aby wszystko obyło się zgodnie z prawem i obowiązującymi przepisami.

Zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany gdy: przedszkole i żłobek są zamknięte na mocy decyzji jednostki samorządu terytorialnego lub gdy żłobek lub przedszkole nie może zapewnić opieki ze względu na ograniczenia spowodowane koronawirusem.

Tagi: #Alternatywy 4 #myśmy w Pułtusku nie takie numery robili #Polak potrafi #zasiłek #zasiłek opiekuńczy na dziecko

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy