REKLAMA

Data publikacji: 14 kwi 2019

Białorusin błysnął na Mazowszu. Wysoka wygrana Nadnarwianki!

Białorusin błysnął na Mazowszu. Wysoka wygrana Nadnarwianki!


Kolejny krok w stronę awansu wykonany. Nadnarwianka Pułtusk pokonała na wyjeździe Mazowsze Jednorożec 6:1 (3:0) w meczu 20. kolejki Ligi Okręgowej (Ciechanów - Ostrołęka) i utrzymała pozycję lidera rozgrywek.


Mazowsze. Kibice Nadnarwianki w trakcie tłustych lat klubu lepiej znali grójeckie. W ostatnim czasie rywalem stało się jednak to z Jednorożca. Zwykle pułtuszczanie dobrze radzili sobie z tym przeciwnikiem. Wyjątek? Mecz na początku sezonu 2013/14. Wyjazdowe starcie zakończone remisem 1:1, uratownym przez Piotra Ausfelda w doliczonym czasie spotkania.
Kolejne konfrontacje nie przynosiły raczej kłopotów, a te z trwających rozgrywek można zaliczyć do najbardziej spektakularnych zwycięstw w ostatniej dekadzie. W rundzie jesiennej Nadnarwianka wygrała u siebie z Mazowszem 8:1. W wiosennym rewanżu triumfowała 6:1. Bilans 14:2 oddaje różnicę klas.
W niedzielę w roli głównej wystąpił Iwan Popow. Białorusin pokazuje nieprzeciętną kreatywność i dobrą technikę. W starciu z Jednorożcem popisał się hat-trickiem. Błysnął też Mariusz Dziczek. Tym razem wystąpił w pierwszym składzie wobec zawodowego wyjazdu Patryka Bartczaka. 30-letni skrzydłowy ustrzelił w Jednorożcu dublet.
Na listę strzelców wpisał się jeszcze Bartosz Salamon. Gospodarze zdobyli honorową bramkę, a wydarzyło się to w 59. minucie, przy stanie 0:3. Nie mieli jednak w walce z liderem nic do powiedzenia. Kolejne zwycięstwo pułtuszczan cieszy, ale warto zauważyć, że już w 15. minucie boisko opuścił rekonwalescent Jakub Zalewski. Znów przypomniał o sobie ból mięśnia dwugłowego uda.
W 20. kolejce wygrał też główny rywal pułtuszczan w walce o IV ligę. Makowianka pewnie pokonała słabego Orzyca Chorzele 4:0. Teraz dwie najlepsze drużyny "okręgówki" czeka spotkanie na szczycie. W Wielki Piątek o 16:00 na stadionie przy ulicy Daszyńskiego dojdzie do prawdopodobnie najważniejszego meczu tej wiosny dla Nadnarwianki, który ma dwa punkty przewagi nad wiceliderem.

Mazowsze Jednorożec - Nadnarwianka Pułtusk 1:6 (0:3)Bramki: Popow 10, 31, 79, Dziczek 23, 80, Salamon 60
Nadnarwianka: Boligłowa - Jagielski, Ł. Zalewski, Salwin, Bobowski - Cywiński (88 Rurant), Salamon, Popow - Dziczek, J. Zalewski (15 Sokołowski), Grzela. 

Autor: Mateusz Leleń

autor: J K

Tagi: #Nadnarwianka Pułtusk #piłka nożna #pułtusk news

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy