Data publikacji: 23 mar 2024

87-latek zaczął mecz Nadnarwianki! Zwycięstwo 6:0 [FOTO]

Nadnarwianka wygrała z Okęciem Warszawa 6:0 (1:0) w spotkaniu 17. kolejki V ligi. Pułtuszczanie po raz pierwszy rywalizowali w meczu o punkty na oddanym niedawno boisku ze sztuczną murawą.

O pierwsze kopnięcie przed premierowym oficjalnym spotkaniem poproszony został Tadeusz Trukawka. 87-latek jest najstarszym żyjącym piłkarzem Nadnarwianki. Barw pułtuskiego klubu zaczął bronić jeszcze w latach 50. poprzedniego stulecia.

Historyczne starcie okazało się dość łatwe dla Nadnarwianki. Przynajmniej od 41. minuty, gdy dośrodkowanie Macieja Ostrowskiego na gola zamienił Kamil Jagielski. Pierwsza bramka na boisku bocznym została zdobyta uderzeniem głową.

Jeszcze przed przerwą kapitan Okęcia spóźnił się z interwencją, zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Goście przegrywali 0:1 i musieli grać w osłabieniu. Ich sytuacja szybko stała się jednak znacznie gorsza - w dwie minuty po przerwie zrobiło się 3:0 po trafieniach Pawła Jabłońskiego i Nico Woutersa.

Okęcie miało dość, a Nadnarwianka spokojnie kontrolowała grę. Gola na 4:0 strzelił Mateusz Stępniewski, podcinając piłkę nad bramkarzem. Na 5:0 trafił Wouters, a wynik ustalił Patryk Cynt po ładnym kopnięciu z dystansu.

W końcówce szkoda jedynie kilku złapanych żółtych kartek, które mogą w przyszłości wpływać na możliwości kadrowe zespołu.

W wielką sobotę derbowe starcie z Makowianką na wyjeździe.

Nadnarwianka Pułtusk - Okęcie Warszawa 6:0 (1:0)