REKLAMA

Data publikacji: 23 maj 2023

29-latkowi grozi do 30 tys. zł grzywny i nie tylko...

29-latkowi grozi do 30 tys. zł grzywny i nie tylko...

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego pułtuskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę. 29-letni motocyklista miał jednak więcej na sumieniu...

W sobotę (21.06) po godzinie 16.00 na terenie gminy Świercze, policjanci z pułtuskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który na pierwszy rzut oka było widać, że ma coś na sumieniu. Jednoślad nie posiadał w ogóle tablicy rejestracyjnej. Dodatkowo mundurowi podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy. Podejrzenia policjantów potwierdziły się, 29-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego miał blisko 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają!

Kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości to czyn zagrożony karą do 2 lat pozbawiania wolności oraz orzeczeniem sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Grzywna do 30 tysięcy złotych i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi grozi za wykroczenie - kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Od wielu lat motocykle są bardzo popularnym środkiem transportu. Jazda na jednośladzie to często pasja i ogromna frajda. Należy jednak pamiętać, że użytkownicy znajdują się w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia.

Motocyklisto!

  • dostosuj prędkość do warunków ruchu,
  • zawczasu i wyraźnie sygnalizuj zamiar wykonania manewru,
  • obserwuj drogę i zachowania jej użytkowników oraz patrz w lusterka,
  • pamiętaj, że jesteś niechronionym uczestnikiem ruchu,
  • piłeś alkohol – nie jedź.

Opr. na podstawie informacji prasowej mł. asp. Anny Kowalczyk KPP Pułtusk

Tagi: #kierowca #motocyklista #Policja

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy