Data publikacji: 15 kwi 2023

Snajper Nico dał zwycięstwo z Amatorem

Gdyby wystawiać oceny za wartości artystyczne, to te za sobotni mecz nie byłyby najwyższe. Najważniejsze jednak, że kolejne trzy punkty wpadają na konto zespołu Pawła Zacharskiego. W sobotę Nadnarwianka pokonała w spotkaniu 20. kolejki Decathlon V ligi Amatora Maszewo 1:0.

Pułtuszczanie byli faworytem sobotniego spotkania. Wiosnę zaczęli od zdobycia ośmiu punktów w czterech meczach, a dodatkowo jesienna konfrontacja z Amatorem zakończyła się pewnym wyjazdowym zwycięstwem 5:0.

Byłem na tamtym spotkaniu i przyznam szczerze, że mogło się potoczyć trochę inaczej

– przestrzegał prezes Nadnarwianki Michał Sępławski.

I rzeczywiście, jeśli ktoś liczył na łatwą przeprawę oraz dominację Nadnarwianki od pierwszych minut, to mógł czuć się zawiedziony. Przez pierwsze pół godziny Amator częściej utrzymywał się przy piłce. Wynikało z tego co prawda niewiele, ale ofensywna bierność gospodarzy po prostu raziła.

Niemrawość kolegów chciał przerwać Maciej Ostrowski. Obrońca sam zainicjował dwie istotniejsze akcje przed przerwą. Kamil Jagielski i Maciej Towarek nie wykorzystali jednak okazji. Szansę miał też Nico Wouters, ale również spudłował.

Więcej animuszu pojawiło się w grze Nadnarwianki po przerwie. W 66. minucie gospodarze wreszcie pograli celnie z pierwszej piłki, przeprowadzając świetną kontrę. W kluczowym momencie Bartosz Otulak podał do Woutersa, a ten z zimną krwią wykończył sytuację sam na sam.

Nadnarwianka prowadząc zmieniała ustawienie piłkarzy, dokonywała zmian, ale sam obraz meczu nie uległ wielkiej zmianie. Goście w końcu doczekali bardzo dobrej okazji, ale Łukasza Wilczewskiego po strzale Bartłomieja Dębickiego uratował słupek.

Kolejne trzy punkty stały się faktem. Za tydzień Nadnarwianka zagra w Wołominie.

Nadnarwianka Pułtusk - Amator Maszewo 1:0 (0:0)