/AWANS JEST NASZ!!!

AWANS JEST NASZ!!!

Dziś w Pułtusku wielkie sportowe święto! W hali Szkoły Podstawowej nr 2 na Popławach Wenecja Pułtusk rozegrała mecz z FC10 Zgierz. To ostatnie spotkanie w tym sezonie i jednocześnie ostatnie spotkanie Wenecji w II lidze. Po gwizdku kończącym drugą połowę rozpoczęło się huczne świętowanie awansu!

Dzisiejszy mecz rozpoczął się o 16:00, ale już kwadrans wcześniej kibice zapoznali Wenka, czyli oficjalną maskotkę Wenecji. Hala wypełniła się po brzegi. Przez całe spotkanie pułtuszczanie głośno dopingowali swoją drużynę. Na trybunach co chwila wybrzmiewał okrzyk “Wenecja, Wenecja!”.

Zdjęcia z meczu, które prezentujemy poniżej otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Pawła Grąbczewskiego – dziękujemy!

W przerwie odbyło się rozdanie nagród dla laureatów konkursu na projekt maskotki. Nagrodę główną (piłkę i koszulkę klubową) odebrała Magdalena Śniegocka. Rozlosowano także upominki dla kibiców. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci. W przerwie to najmłodsi przejęli boisko i ćwiczyli swoje umiejętności, a zawodnicy robili chętnym fryzury w kolorach klubu. Wenek pojawiał się przed trybunami w czasie przerw w grze i zachęcał kibiców do jeszcze większego dopingu.

Fot. Paweł Grąbczewski

Spotkanie było niezwykle zacięte. Choć w drugiej połowie to nasz klub prowadził, minutę przed końcem spotkania gościom udało się wyrównać, a chwilę potem wyjść na prowadzenie. Przegrana niczego jednak nie zmieniła, awans do I ligi drużyna Wenecji zapewniła sobie już w poprzednim spotkaniu. Po ostatnim gwizdku kibice Wenecji razem z zespołem hucznie świętowali awans. Pojawiła się armatka z confetti, a potem wybrzmiało głośne “Awans jest nasz!” i “Dziękujemy!”.

Pod halę na Popławach podjechał ekskluzywny autobus, którym drużyna przejechała do Domu Polonii. Tam na zawodników czekali już kibice. Most arkadowy rozbłysnął od rac i wybrzmiały głośne przyśpiewki klubowe.

Historia dzieje się na naszych oczach. Mamy w Pułtusku drużynę, która będzie reprezentować nasze miasto w rozgrywkach w całej północnej części Polski. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania, które odbędą się pod koniec lata.

Dzisiejszy mecz można obejrzeć tutaj: Wenecja Pułtusk – FC10 Zgierz (13. kolejka, II Ligi Futsalu) – YouTube.