Data publikacji: 9 gru 2022

Zawodnicy MKS Pułtusk na podium! Udana końcówka trudnego sezonu.

Dwa medale oraz 5 miejsc w pierwszych dwunastkach  zdobyli zawodnicy MKS Pułtusk w VII Ogólnopolskich Finałach Halowych Czwartków Lekkoatletycznych, rozegranych w Spale w przeddzień mikołajkowego święta. Najlepiej z 11 osobowej reprezentacji klubu wypadły dziewczęta z SP Zatory, podopieczne trenera Andrzeja Krawczaka.

Zuzanna Skowrońska zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą dziewcząt U-13 a jej koleżanka Renata Glinka zajęła trzecie miejsce w skoku wzwyż w tej samej grupie wiekowej. Kolejna uczeninica szkoły w Zatorach, Sandra Włodarczyk – z bólem nogi – zajęła w tym konkursie 14 miejsce. Uzupełnieniem reprezentantek SP Zatory jest Maja Gorczyńska, która zajęła 11 miejsce w biegu na 60 m U-13.

Z piątki reprezentantów SP 4 Pułtusk najlepiej zaprezentowała się  podopieczna trenera Sławomira Krysiaka - Zuzanna Śliwińska w skoku wzwyż U-12, zajmując 5 miejsce. W tym samym konkursie szóste miejsce zdobyła uczennica SP 3 Pułtusk Ewelina Sepełowska, podopieczna Mariusza Pawlaka, który coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność wśród nauczycieli zajmujących się lekkoatletyką.

Bardzo dobre 7 miejsce wywalczył kolejny uczeń SP 4  Karol Tkaczyk w skoku w dal U-13 a jego o rok młodsza koleżanka Patrycja Pikora  w tej samej konkurencji wywalczyła 22 miejsce.

Dobry występ zanotowali kolejni uczniowie SP 4 w skoku wzwyż U-13: Mieszko Pieńkos zajął 12 miejsce a Damian Pikora – 13 miejsce – dobry występ, bo obydwaj dopiero zaczynają skakać wzwyż. Drugim przedstawicielem SP 3 był debiutujący na dużych zawodach Oskar Rzeczkowski,  który w skoku w dal U-12 zajął 14 miejsce. Podkreślenia wymaga fakt, że w każdej konkurencji startowało po kilkadziesiąt osób. Zawody trwały prawie 7 godzin.

Oprócz finałów czwartków rozgrywano jednocześnie finały drugiej wielkiej imprezy: lekkoatletyka dla każdego (prowadzono wspólną klasyfikację obydwu imprez). Na starcie stawili się więc prawie wszyscy najlepsi zawodnicy z całej Polski. Miejsca naszych zawodników, to naprawdę powód do radości. Zawodnikom i ich trenerom serdecznie gratulujemy i oczekujemy równie dobrych wyników w lecie.

W reprezentacji rejonu Pułtusk startowali razem z nami zawodnicy z Chorzel (startują w naszych powiatowych zawodach i dlatego reprezentują nasz rejon).  W konkursie skoku wzwyż dziewcząt U-13 srebrny medal wywalczyła Marta Tłoczkowska a jej rok młodsza koleżanka Wiktoria Dunajska była czwarta w skoku wzwyż U-12. Obydwie zawodniczki  znalazły się więc bezpośrednio przed naszymi.

Podczas zawodów nasi reprezentanci mieli okazję spotkania się z czterokrotnym mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym  Robertem Korzeniowskim oraz Małgorzatą Hołub- Kowalik – złotą i srebrną medalistką w biegach sztafetowych z ostatnich Igrzysk Olimpijskich, która dekorowała najlepszych zawodników razem z Marianem Woroninem, srebrnym medalistą w biegu 4x100 m z Igrzysk Olimpijskich rozegranych w 1980 r w Moskwie.

Dziękujemy za wsparcie wyjazdu Panu Andrzejowi Grabowskiemu oraz Burmistrzowi Miasta Pułtusk.

Już w styczniu rozpoczynają się halowe zawody w Warszawie dla wszystkich grup wiekowych. Działacze klubu mają nadzieję, że znajdą się środki na zapewnienie udziału w tych zawodach. Bez startu w zawodach nie ma bowiem sensu trenowanie a wielu zawodników klubu rokuje nadzieje na bardzo dobre występy teraz i w dalszej przyszłości.

Autor tekstu: Sławomir Krysiak

Fot: Andrzej Krawczak

autor: J K

Tagi: #Andrzej Krawczak #Czwartki #Lekkoatletyka #MKS Pułtusk #Pułtusk #Sławomir Krysiak #sport