Data publikacji: 21 lis 2022

Trzecia z rzędu wygrana Wenecji Pułtusk! Tym razem zdominowali AZS SGGW Warszawa.

W niedzielę 20.11.2022 r. w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Polnej 7 w Pułtusku odbyło się spotkanie 5 kolejki II ligi Futsalu.  Wenecja Pułtusk tym razem zmierzyła się z drużyną AZS SGGW Warszawa.

Podbudowana dwoma zwycięstwami z rzędu Wenecja przystąpiła do tego spotkania bardzo mocno zmotywowana i już w 1 minucie kapitan drużyny Maciej Frąckiewicz wpisał się na listę strzelców. Na hali zapanowała euforia. Kolejne minuty gry w pierwszej połowie były całkowicie zdominowane przez miejscową drużynę, co skutkowało kolejnymi sytuacjami pod bramką zawodników AZS.

W kolejnych minutach brakowało jednak trochę szczęścia. Pułtuszczanie kilkukrotnie trafiali w słupek, wieloma świetnymi interwencjami popisał się bramkarz rywali a czasami zawodnikom Wenecji zwyczajnie brakowało spokoju pod bramką rywala. Ta pechowa passa nie trwała jednak długo. Przed zakończeniem pierwszej połowy świetnie rozegraną akcję zakończył powracający po kontuzji Piotr Cygan i na tablicy wyników po pierwszej połowie widniał wynik 2-0.

Miejscowi ani myśleli zwalniać tempa i raz za razem atakowali bramkę rywali, co skutkowało kolejnymi bramkami. Na listę strzelców wpisali się Bartosz Januszewski, Patryk Dybowski oraz Bartłomiej Gołasiewicz. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że zawodnicy Wenecji utrzymali koncentrację przez całe spotkanie i nie dali rywalom szansy na zdobycie choćby jednej bramki. Nie można pominąć również świetnej gry bramkarza Wenecji Dariusza Nowaka, który w momentach, kiedy drużyna potrzebowała jego pomocy stawał na wysokości zadania. Popisał się kilkoma pięknymi paradami a swoją odważną grą na przedpolu potrafił uchronić zespół przed stratą bramki.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0 dla gospodarzy.

O komentarz do meczu poprosiliśmy jedną z kluczowych postaci sztabu organizacyjnego Wenecji Pułtusk.

Po falstarcie i nieszczęśliwej porażce w 1 kolejce z drużyną z Lubawy widać, że chłopaki wracają na dobre tory i pokazuje to 3 zwycięstwo z rzędu, co bardzo nas cieszy. Nie tylko sam fakt, że wygrywamy napawa nas optymizmem ale jakość gry ulega poprawie. W następnej kolejce udajemy się do Zgierza i szykujemy się na prawdziwą bitwę z miejscową drużyną o fotel lidera. Bardzo żałujemy, że ten mecz nie jest rozgrywany na naszym parkiecie, gdzie nasi kibice tworzą fantastyczną atmosferę ale liczymy na ich wsparcie przed ekranami telewizorów, laptopów czy swoich telefonów.

-relacjonuje Paweł Mańk - Dyrektor Sportowy Klubu

Trudno nie zgodzić się z Pawłem co do kibiców. Nikt nie przypuszczał, że po zaledwie 3 rozegranych meczach ,,u siebie’’ całe trybuny zostaną wypełnione kibicami, którzy przyszli dopingować nowo powstałą drużynę. W piłce na trawie mówi się, że to dwunasty zawodnik. W przypadku Futsalu, gdzie gra się pięcioma zawodnikami z pewnością możemy powiedzieć, że Pułtuszczanie w niedzielę grali w szóstkę. Kibice mocno dopingowali drużynę a na trybunach dało się odczuć przyjazną atmosferę. Halę na Popławach odwiedziło również wiele rodzin z dziećmi, które wiwatowały ,,Wenecja! Wenecja!’’. Zawodnicy na koniec meczu podeszli do trybun i podziękowali kibicom za wsparcie.

Takie sytuacje dają motywację zespołowi, a ta będzie mu bardzo potrzebna przed następnym spotkaniem. Dokładnie 26.11.2022 drużyna Wenecji Pułtusk uda się na mecz wyjazdowy z drużyną FC 10 Zgierz. Drużyna ze Zgierza w tej chwili przewodzi w tabeli II Ligi Futsalu. Zaledwie 4 dni później (30.11.2022r.) Wenecja w stolicy zmierzy się z mocną drużyną AZS-u AWF Warszawa.

Jaki jest plan na dwa najbliższe spotkania? Odpowiedź jest prosta.

Przed nami dwa ciężkie mecze i chcemy w nich zdobyć 6 punktów. Już myślimy o rundzie rewanżowej oraz o Pucharze Polski, który zaczyna się w połowie stycznia. Będziemy starać się sprawić niespodziankę w Pucharze Polski.

- informuje Bartłomiej Wasążnik- Prezes Klubu Wenecja Pułtusk

I tego właśnie życzymy zawodnikom, kibicom oraz całej społeczności Futsalowego klubu.

Więcej na temat Wenecji Pułtusk można dowiedzieć się, śledząc media społecznościowe klubu: Facebook, Instagram oraz TikTok. Tam dostępne są transmisje z poprzednich meczów w Pułtusku, relacje zdjęciowe z wyjazdów, tabele wyników oraz bieżące informacje z życia klubu.