/I Mazowiecki Zlot Caravaningowy w Pułtusku i otwarcie sezonu turystycznego

I Mazowiecki Zlot Caravaningowy w Pułtusku i otwarcie sezonu turystycznego

W Pułtusku trwa I Mazowiecki Zlot Caravaningowy. W piątek park pułtuskiego Zamku, tereny przy tawernie oraz na pułtuskiej plaży zamieniły się w miasteczko caravaningowe. W ramach Zlotu, Samorząd Województwa Mazowieckiego oficjalnie zainaugurował sezon turystyczny na Mazowszu. Tym razem władze regionu stawiają na MAZOprzygody.

Sezon turystyczny na Mazowszu zainaugurowali podczas briefingu prasowego: Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Izabela Stelmańska – prezeska zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Wojciech Gregorczyk – burmistrz miasta Pułtusk oraz Michał Kisiel – dyrektor Domu Polonii i Hotelu Zamek w Pułtusku. Tym samym ruszyła kampania promocyjna pod hasłem „MAZOprzygoda”. Jednym z bardziej wyrazistych symboli kampanii jest kolorowy kamper, przemierzający region wzdłuż i wszerz. Gości również w Pułtusku i można do niego zajrzeć. Kampera będzie można spotkać w różnych miastach m.in. na piknikach planowanych w wybrane weekendy wakacji. Relacje z podróży kamperem po Mazowszu będą pojawiały się w mediach społecznościowych. Tam też można będzie znaleźć informację o planowanych konkursach z nagrodami.

Dlaczego Mazowsze, dlaczego Pułtusk? Posłuchaj: kliknij link

W MAZOpodróż można wybrać się na MAZOprzygodę aby odkryć MAZOsmaki również na pułtuskim Zamku. A wszystko to robimy MAZOrazem. Wystarczy na wyprawę, zwiedzanie, aktywny wypoczynek obrać jeden kierunek – Mazowsze a przy tym pobawić się w słowotwórstwo, łącząc z różnymi słowami przedrostek MAZO. A najlepiej MAZOkamperem, co udowadniają uczestnicy trwającego cały weekend w Pułtusku I Mazowieckiego Zlotu Caravaningowego.

Foto Kamelot

Na terenie Hotelu Zamek Pułtusk Dom Polonii dostępna jest strefa serwisowa dla kamperów i kamperowisko. Dzięki tym udogodnieniom kamperowcy mogą zorganizować dłuższy pobyt w mieście.

Dzisiaj do godz. 18:00 w ramach Zlotu, na pułtuskim rynku, od strony wieży Muzeum Regionalnego można obejrzeć kampery, dowiedzieć się wszystkiego na temat ich wynajmu, przetestować nowoczesne rowery elektryczne i pozyskać wiele informacji na temat możliwościowi wypoczynku na Mazowszu. Można również wygrać kampera na weekend.

Organizatorami I Mazowieckiego Zlotu Caravaningowego są: Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Warszawskie Centrum Caravaningu, Polski Związek Motorowy, Gmina Pułtusk i Campiri.pl.

Szczegóły niebawem – zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.