/TRWAJĄ KIERMASZE DLA STASIA PUCKA. NOWORODEK CHORUJE NA SMA

TRWAJĄ KIERMASZE DLA STASIA PUCKA. NOWORODEK CHORUJE NA SMA

Maskotki, książki, biżuterię, przetwory domowe, rękodzieło, kosmetyki i wypieki domowe od Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu pułtuskiego. Te i wiele innych rzeczy można kupić dzisiaj i jutro na kiermaszach, z których dochód przeznaczony jest na terapię genową dla noworodka walczącego z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Przy supermarketach Lidl, Intermarche i Topaz w Pułtusku w godz. 9:00-15:00 trwają kiermasze dla Stasia Pucka. Lokalna społeczność mocno zaangażowała się walkę o życie noworodka, którego dziadkowie mieszkają w Pułtusku. Ciasta i wszelkie słodkości z wielkim sercem wypiekały Panie z lokalnych kół gospodyń wiejskich m.in.: z Grabówca, Winnicy, Gromina oraz osoby prywatne. Wiele rzeczy na kiermasz przekazały szkoły, firmy, instytucje i indywidualni darczyńcy.

W Pułtusku spotkacie dzisiaj również wolontariuszy z puszkami, pukających do Waszych serc. Mimo mroźnej aury, wolontariuszy rozgrzewa chęć niesienia pomocy i wielkie zaangażowanie w tę trudną walkę. Trzeba bowiem uzbierać jeszcze ponad 8 mln zł aby Staś otrzymał najdroższy lek świata. Tylko dzięki terapii genowej ma szansę na życie.

Jutro (niedziela, 23 stycznia) w godz. 9:00-15:00 kiermasz odbędzie się na pułtuskim rynku. Nie zabraknie pysznych potraw myśliwskich serwowanych przez Koło Łowieckie “Czjaka” i “Hubert”, wozów strażackich i stoiska Nadleśnictwa Pułtusk.

Serwujemy potrawy wyłącznie z dziczyzny przyrządzone przez Żony myśliwych. Będzie można skosztować: bigos prawdziwie myśliwski, pasztet z dzika i jelenia z żurawiną, gulasz z dzika, pieczenie z udźca dzika i boczku, galaretkę z dzika i smalec z dzika.

Adam Przybysz Koło Łowieckie Czajka / Facebook

Nie możne Was zabraknąć.