Data publikacji: 13 paź 2021

Mamy finał! Nadnarwianka wygrała w derbach

Wreszcie dobre wieści związane z pułtuską piłką. Nadnarwianka pokonała w środę Żbika Nasielsk 1:0 i awansowała do finału Okręgowego Pucharu Polski (Ciechanów-Ostrołęka). Zwycięskiego gola strzelił Christian Nnamani.

Po serii ligowych rozczarowań zespół Pawła Brodzkiego nie był faworytem starcia z grającym klasę wyżej Żbikiem. Wreszcie jednak w zespole doszło do przetasowań. Na środek obrony przesunięty został Kamil Jagielski, a szansę na boku defensywy dostał Patryk Osiewicz. Do składu wrócił też ostatnio narzekający na zdrowie Nnamani.

Nigeryjczyk był zdecydowanie najlepszym ofensywnie piłkarzem gospodarzy. Wszelkie nadzieje na bramkę były związane właśnie z nim. Udało się w 60. minucie. Po długim podaniu Macieja Ostrowskiego pomylił się obrońca Żbika, a Nnamani ruszył z kontrą. Choć w polu karnym dopadło go dwóch rywali, to zdołał ich zwieść i posłać piłkę do bramki.

Żbik napierał, ale Nadnarwianka zdołała się obronić. Duża w tym zasługa niezwykle dobrze przewidującego poczynania rywali Jagielskiego. Pułtuszczanie utrzymali prowadzenie, choć w ostatnich minutach grali w dziesięciu po czerwonej kartce dla Marcina Rębały.

Finał rozgrywek 27 października w Pułtusku. Wówczas rywalem będzie silny w IV lidze KS Troszyn. Wcześniej Nadnarwianka wróci na ligowy szlak. W najbliższy weekend trudny mecz z Soną Nowe Miasto.

Nadnarwianka Pułtusk - Żbik Nasielsk 1:0 (0:0)

Nnamani 60

Boligłowa - Osiewicz, Salwin, Jagielski, Ostrowski - Salamon, Załoga (90 Cywiński), Zalewski - Pietroń, Rębała - Nnamani

Tagi: #Nadnarwianka #Nadnarwianka Pułtusk #Okręgowy Puchar Polski #Puchar Polski #Żbik Nasielsk