/PODSUMOWANIE TYGODNIA

PODSUMOWANIE TYGODNIA

No i stało się… znowu weekend z głowy. Pogoda i dzień tygodnia nie zachęcają do entuzjazmu, więc dla wszystkich, którzy chcieliby choć na moment zapomnieć o poniedziałku przygotowaliśmy podsumowanie minionego tygodnia. Oto czym żyliśmy w mieście przez ostatnie 7 dni.

  1. Ech… znowu porażka. Nadnarwianka uległa w sobotnim meczu Huraganowi Wołomin 0:1. Było to prawdopodobnie ostatni mecz w tym sezonie, a w takim przypadku nasz zespół “przezimuje” na przedostatnim miejscu w tabeli.
  2. Wieści z koronafrontu nie napawają optymizmem. Coraz więcej zakażeń w Polsce, coraz więcej zakażeń w naszym powiecie. Obowiązują kolejne obostrzenia. Pamiętajmy, że pułtuskie kino i biblioteki są nieczynne, a w kościołach mamy nowy limit: 1 osoba na 15m2, jedzenie w restauracji nadal tylko na wynos, a nauka od 1 klasy podstawowej online. Sytuacja jest trudna, ale nie dajmy się znokautować nerwom. Stres nie jest naszym sprzymierzeńcem w budowaniu odporności. Lepiej więc znaleźć dobre sposoby na relaks w domu. Ćwiczenia, ciekawa książka, film… podzielcie się własnymi pomysłami w komentarzach.
  3. Na pułtuskich drogach praca wre od wielu dni. Remonty, remonty i remonty. Pamiętajcie, że trzeba liczyć się z utrudnieniami i korkami.
  4. Z wyborami w USA zamieszanie spore, ale pułtuszczanie nie mieli wątpliwości. W naszej internetowej sondzie zdecydowaną przewagą głosów wygrał Donald Trump. Zdobył blisko 50% głosów więcej niż Joe Biden.
  5. W ubiegłym tygodniu pułtuscy policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Jak widać wciąż trafiają się kamikadze, którzy zagrażają sobie, a przede wszystkim innym osobom.

Poniedziałek trwa, ale do 16:00 już całkiem niedaleko. Zresztą w tym tygodniu naprawdę nie ma na co narzekać. Wystarczy tylko przepracować jutrzejszy dzień, a w środę… relaks i świętowanie! 11 listopada tuż tuż. Pamiętajcie, by wywiesić flagę. A jeżeli chcecie, aby w naszym mieście stanął olbrzymi maszt z flagą narodową do 11 listopada można oddawać głosy poparcia dla tej inicjatywy na stronie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/