/MASZ POMYSŁ NA MASKOTKĘ LUB GRĘ PLANSZOWĄ STRAŻY POŻARNEJ? WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!
konkurs PSP

MASZ POMYSŁ NA MASKOTKĘ LUB GRĘ PLANSZOWĄ STRAŻY POŻARNEJ? WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej  ma ciekawą propozycję dla uczniów szkół podstawowych. To cztery konkursy, dla każdej grupy wiekowej ze szkół podstawowych. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursach, które są integralną częścią kalendarza plakatowego PSP na 2021 rok.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, strażacy nie pojawią się w szkołach, ale chcą dotrzeć do uczniów oraz pedagogów drogą elektroniczną. W tym roku proponują cztery ciekawe konkursy, dla każdej grupy wiekowej ze szkół podstawowych.

Tradycyjnie jest Wasz ulubiony konkurs – PLASTYCZNY (indywidualny).  

Zadaniem jest stworzenie pracy plastycznej pt. „MÓJ BEZPIECZNY DOM”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-3. 

Drugi konkurs to GRA PLANSZOWA (indywidualny).

Zadaniem konkursowym jest stworzenie ciekawej i prostej w obsłudze gry karcianej o tematyce bezpieczeństwa. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 4-8. 

Osoby, które marzą o projektowaniu i mają wyobraźnie przestrzenną zapraszamy do konkursu – PROJEKT NA MASKOTKĘ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ (indywidualny). 

Jak Twoim zdaniem powinna wyglądać oficjalna maskotka Państwowej Straży Pożarnej? Zadaniem konkursowym jest opracowanie projektu maskotki. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-8. 

Tradycją już jest konkurs na SPOT FILMOWY (zespołowy).

Zadaniem konkursowym jest nagranie spotu filmowego pt. „CZAD – JAK BYĆ BEZPIECZNYM WE WŁASNYM DOMU”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-8. Regulaminy oraz wzory Kart zgłoszeniowych i Oświadczeń dostępne są na stronie internetowej Komendy Głównej PSP.

Dokumenty zgłoszeniowe do konkursów pobierzesz pod linkiem https://www.gov.pl/web/kgpsp/ogloszenie-konkursow-kalendarzowych-2021-i-regulaminy

Organizatorem konkursów jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. 

Prace konkursowe należy przesłać pocztą na adres: KOMENDA GŁÓWNA PSP, Wydział Prewencji Społecznej, UL. PODCHORĄŻYCH 38, 00-463 WARSZAWA z dopiskiem nazwy Konkursu na kopercie (PLASTCZNY, GRA, MASKOTKA,  SPOT). Prace należy przesłać do 9 kwietnia 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Informacja o laureatach zamieszczona zostanie na stronie internetowej Komendy Głównej PSP, mediach społecznościowych oraz na łamach czasopisma „Przegląd Pożarniczy”. Na pytania co do konkursów odpowiedzi znajdziecie pod numerami telefonów: 22 523 30 96, 523 30 37.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach!

Opr. na podstawie info. KG PSP/foto KG PSP