/Podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia

Brrrr… no i zrobiło się zimno. Prawdziwa jesień musiała w końcu nadejść (nie wiadomo czy zdąży się rozgościć. W sklepach pojawiły się już pierwsze dekoracje świąteczne. Czyżby nadciągała zima?). W chłodne jesienne dni rozgrzewały nas jednak kolejne ważne informacje z regionu. W tym tygodniu naprawdę się działo. Oj działo się…

  • W środę i czwartek mieszkańcy ul. Stary Rynek stanęli w obronie pułtuskiej zieleni. Protest przeciwko wycince drzew został zauważony nawet przez ogólnokrajowe media. Dziennikarze Kuriera Mazowieckiego nakręcili na ten temat specjalny materiał. Sprawa jest w toku.
  • Po serii porażek nadszedł czas na zmiany. Mamy nowego trenera Nadnarwianki. Stery objął Paweł Brodzki, który w swoim debiucie wywalczył z zespołem remis. Jak będzie dalej? Czekamy na kolejne mecze.
  • Korona nie odpuszcza. Na szczęście nie na długo wysłała jedną z klas pułtuskiego liceum na kwarantannę. W powiecie kolejne zachorowania, w kraju nowe rekordy zakażeń i obostrzenia. Lepiej zaopatrzyć się w dobrą lekturę i kilka filmów. W domu trzeba przecież jakoś zorganizować sobie czas.
  • „Stoi na stacji lokomotywa…” tak, być może  właśnie taki widok ujrzymy w naszym mieście. Coraz głośniej mówi się bowiem o planach budowy linii kolejowej z Zegrza do Przasnysza, która miałby prowadzić przez Pułtusk. Inwestycja została ujęta w propozycjach do realizacji po 2027 roku.

Początek tygodnia zapowiada się dość chłodno, w okolicach 10 stopni w dzień. W czwartek pogoda ma jednak jeszcze nas zaskoczyć (ponoć nawet do 19 stopni!). W nowy tydzień wchodzimy z dozą niepewności. Czy wirus wyhamuje? Czy obostrzenia poskutkują? Miejmy nadzieję, że w następną niedzielę wrócimy wyłącznie z pozytywnymi informacjami.

Dobrego tygodnia!