/Podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia

Ufff… jakoś poszło.  Pierwszy powakacyjny tydzień mamy już za sobą. Wrota szkół zostały we wtorek otwarte na oścież, a co jeszcze wydarzyło się w ostatnich dniach?

Korony z głów!  Mamy kilkoro nowych ozdrowieńców. No i takie wiadomości to lubimy.

Zapadła decyzja w sprawie Dni Mateusza. Świat wciąż zawirusowany, więc w tym roku forma obchodów oczywiście inna. I tym razem nie zabraknie jednak dobrej zabawy. Więcej informacji możecie znaleźć w tym linku: https://pultusk.news/2020/09/04/rozsadna-decyzja-w-sprawie-dni-mateusza/. Przygotujcie łącza internetowe. Obchody będą transmitowane na żywo!

W starciu Nadnarwianka vs. Kasztelan Sierpc remis 2:2. Wygranej nie było, ale naszym chłopcom i tak poszło lepiej niż w piątek reprezentacji…  Czekamy na pierwsze zwycięstwo. Kolejna okazja za dwa tygodnie. Pamiętajcie, że mecze możecie oglądać online.

Rondo przy Tysiąclecia w remoncie, Benedyktyńska także.  Na Rynku również zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy muszą mieć się na baczności.

W tym tygodniu ruszył cykl “Pułtusk przez wieki”. Jeśli lubisz ciekawostki, zaglądaj na nasz profil na YouTube we wtorki i czwartki. Te lekcje historii nie będą nudne!

Wczoraj odbyło się Narodowe Czytanie “Balladyny”. Żądza władzy, intrygi, miłość i walka… Ten dramat może zainteresować każdego (zwłaszcza zwolenników niespodziewanych zwrotów akcji 😉 ). Wczoraj w Domu Polonii mogliśmy usłyszeć fragmenty dramatu czytane przez: Wojewodę Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelię Michałowską, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 Krzysztofa Łachmańskiego, przedstawicieli Rady rodziców oraz uczniów szkoły i uczniów z Instytutu Głuchoniemych w Warszawie. Pracownicy pułtuskiej biblioteki przygotowali natomiast inscenizacje kliku scen “Balladyny”, które można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=NLXscqSpVzE.

Ponoć deszcz ma w tym tygodniu trochę odpuścić. Może chociaż to będzie pocieszeniem na jutrzejszy dzień. Zresztą nie ma co narzekać. Jeszcze kilkanaście tygodni temu zamknięci w domach z tęsknotą myśleliśmy o pracy, szkole i porannych korkach. Jednak warto doceniać szarą codzienność… 🙂

P.S. A teraz już bardzo na poważnie. Jest sprawa. Nasza mała pułtuszczanka Zosia walczy o życie. U 11-miesięcznej dziewczynki wykryto nowotwór. Ratunek stanowi operacja w Nowym Jorku. Bardzo kosztowna. Zmobilizujmy siebie, znajomych i rodzinę. Wrzućmy co możemy do wirtualnej skarbonki i udostępniajmy link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/oczy-zosi