/“Nowa” Nadnarwianka. Jeden grał z… Realem, drugi na Islandii

“Nowa” Nadnarwianka. Jeden grał z… Realem, drugi na Islandii

Po ponad ośmiu miesiącach Nadnarwianka wreszcie zagra oficjalne spotkanie. W sobotnie przedpołudnie zespół zacznie rozgrywki IV ligi w Wołominie. Pułtuska drużyna przeszła tego lata, kolejną w ostatnim czasie, przebudowę.

Zmienił się trener, zmieniło wielu piłkarzy. To nie będzie drużyna oparta w największej mierze na pułtuszczanach. Niestety, ale rywalizacja w IV lidze przy korzystaniu niemal wyłącznie z graczy wychowanych w najbliższej okolicy byłaby niezwykle trudna. Wiele wskazuje jednak na to, że dostaniemy drużynę młodą, solidną i zdolną walczyć o środkowe rejony tabeli.

Kibice mieli prawo się już niemal niepokoić. Nadnarwianka dość późno zaczęła przygotowania do ruszającego 1 sierpnia sezonu. Treningi rozpoczęto 29 czerwca. Niedługo później poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca. Został nim Hubert Karpiński. Postać znana w Warszawie z pracy w piłce młodzieżowej w roli szkoleniowca i menedżera.

W Pułtusku Karpiński wchodzi w piłkę seniorską. Warto zauważyć, że w sztabie znalazł się Mateusz Surowiec – pierwszy w historii Nadnarwianki trener przygotowania fizycznego. Z bramkarzami pracować będzie natomiast pułtuszczak Mateusz Miłoński.

Sporo nowych twarzy zobaczymy na boisku. Kluczową postacią zespołu powinien się okazać środkowy pomocnik – Mariusz Baranowski. 31-latek ma za sobą grę w Młodej Ekstraklasie oraz w ekstraklasie… Islandii. W ostatnich latach występował w III-ligowej Pogoni Grodzisk, gdzie był podstawowym zawodnikiem.

Nadzieje wiązać możemy też z 24-letnim Damianem Gałązka. Urodzony w Wyszkowie piłkarz zaliczył kilka meczów w I lidze dla Chojniczanki. Do Pułtuska trafił już w przerwie zimowej, ale nie zdążył zadebiutować ze względu na przerwanie rozgrywek.

W nadchodzącej rundzie Gałązka będzie mógł zagrywać do innego piłkarza związanego z Wyszkowem. Świetna gra w sparingach zaowocowała umową z Łukaszem Kamińskim. 28-latek zdobył sześć bramek w czterech spotkaniach kontrolnych. Wcześniej miał za sobą sezony w Bugu i Rząśniku.

Wzmocniona została także obrona. Na środku ostoją stanie się Maciej Ostrowski. 21-latek spędził sześć lat w Legii Warszawa – w drugim zespole i w juniorach. Na koncie ma między innymi występ w Młodzieżowej Lidze Mistrzów przeciwko… Realowi Madryt. W bloku defensywnym grać powinien też Mateusz Pietroń ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, który w III lidze wystąpił już przez ponad 1600 minut.

Gdzie w tym wszystkim pułtuszczanie? Największe szanse na grę w pierwszym składzie ma boczny obrońca Kamil Jagielski. O miejsce w “11” powalczą też na pewno Piotr Cywiński, Piotr Bobowski i Mariusz Dziczek. Coraz śmielej poczyna sobie młodzież Nadnarwianki. Na boisku przebywać będą też zawodnicy znani z poprzednich sezonów: bramkarz Konstanty Antoniuk czy Patryk Cynt.    

Wyniki sparingów Nadnarwianki:
MKS Ciechanów 2:2 (Kamiński, Gałązka)
Iskra Krasne 3:0 (Jagielski, Bobowski, Kamiński)
Żbik Nasielsk 4:2 (Kamiński x2, Jagielski, Dądera)

Autor: Mateusz Leleń