/37 ZDARZEŃ I 27 INTERWENCJI PRZY USUWANIU SKUTKÓW BURZY
foto OSP Głodowo

37 ZDARZEŃ I 27 INTERWENCJI PRZY USUWANIU SKUTKÓW BURZY

Od 15 do 21 czerwca br. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 37  zdarzeniach. 27-krotnie dysponowane były do usuwania skutków burz, ulewy i innych niesprzyjających warunków atmosferycznych.

16 czerwca

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Zatory (4 strażaków) ugasiły pożar ściółki leśnej na pow. ok. 30 m2 w miejscowości Stawinoga gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Jeden zastęp z OSP Winnica (5 strażaków) ugasił pożar ściółki leśnej na pow. ok. 25 m2 w miejscowości Gnaty-Szczerbaki gm. Winnica. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

17 czerwca

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (6 strażaków) ugasiły pożar samochodu osobowego w miejscowości Gródek Rządowy gm. Obryte. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

OSP Obryte
foto OSP Obryte

Jeden zastęp z OSP Winnica (3 strażaków) został zadysponowany do pożaru świerków wrastających w linię energetyczną w Winnicy przy ul. Pułtuskiej 82. Na miejscu okazało się, że żadnego pożaru nie było, natomiast czubki wrośniętych drzew w linię energetyczną powodują iskrzenie. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej powiadomił Pogotowie Energetyczne.

18 czerwca

Trzy zastępy z JRG (10 ratowników), jeden zastęp z OSP Gzy (5 ratowników), jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Przewodowo (6 ratowników) usunęły skutki kolizji autobusu z samochodem osobowym w miejscowości Porzowo gm. Gzy. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa.

foto OSP Głodowo
foto OSP Głodowo

19 czerwca

Cztery zastępy z JRG (9 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru butli gazowej w mieszkaniu na czwartym piętrze budynku wielorodzinnego w Pułtusku przy ul. Aleja Tysiąclecia. Pożarem objęta była 11 kg butla gazowa Propan Butan i szafka kuchenna. Osób poszkodowanych nie było. Z uwagi na duże zagrożenie wybuchem z budynku ewakuowano wszystkich mieszkańców – łącznie 20 osób. Po ugaszeniu pożaru ratownicy przy pomocy podręcznego sprzętu usunęli nagromadzona wodę z mieszkania na 4 i 3 piętrze. Przypuszczalną przyczyną pożaru było sprawdzanie nieszczelności zaworu na butli gazowej otwartym ogniem.

20 czerwca

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (9 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego w Pułtusku. Kierowca pojazdu został poszkodowany. Przypuszczalną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.

21 czerwca

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica
(6 ratowników) usunęły skutki kolizji czterech samochodów osobowych z drogi krajowej nr 61 w miejscowości Gzowo gm. Pokrzywnica. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami do warunków panujących na drodze.

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnej z terenu powiatu pułtuskiego 27-krotnie dysponowane były do zdarzeń związanych z gwałtownymi warunkami atmosferycznymi: powalone drzewa i konary drzew na drogi: gminne, powiatowe, wojewódzkie, krajowe, oraz linie energetyczne, zalane drogi i piwnice budynków (w tym piwnica szkoły w Dzierżeninie). Uszkodzeniu uległy trzy budynki mieszkalne w miejscowościach: Gładczyn gmina Zatory, Pułtusk ul. Tadeusza Kościuszki i Witki gm. Pokrzywnica. W wyżej wymienionych zdarzeniach nie było osób poszkodowanych.   

PułtuskNews

Ponadto w analizowanych okresie jednostki straży pożarnej z terenu powiatu pułtuskiego 2-krotnie dysponowane były do usuwania owadów błonkoskrzydłych.

Info pras. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, foto: OSP Głodowo, OSP Obryte, www.pultusk.news