/KORONAWIRUS W POWIECIE: BRAK NOWYCH ZAKAŻEŃ
koronawirus w powiecie pułtuski raport

KORONAWIRUS W POWIECIE: BRAK NOWYCH ZAKAŻEŃ

W powiecie pułtuskim nie ma nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych testami. Nadal hospitalizowana jest 1 osoba. Na Mazowszu liczba zakażonych, potwierdzonych laboratoryjnie to 461 osób w tym 4 osoby zmarły. Wczoraj odnotowano na Mazowszu 40 nowych przypadków zakażeń a 34 osoby hospitalizowano z powodu podejrzeń zakażenia. Aż 879 osób na Mazowszu w minioną niedzielę skierowano na kwarantannę domową.

POWIAT PUŁTUSKI – RAPORT DNIA

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Pułtusku    z dnia 30.03.2020r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 30.03.2020r.

  • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 1154
  • Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 82/4
  • Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu  zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 1/0
  • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba) 20
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 0 / 0
  • liczba zgonów powiązanych z COVID-190

RAPORT DNIA – POLSKA

godz. 9:00 – Ministerstwo zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Poinformowano o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1905 w tym 26 osób zmarło.

przyrost dzienny zakażonych – potwierdzone testami przypadki

W ciągu ostatniej doby w Polsce wykonano ponad 3 800 testów.