/STABILNIE W POWIECIE? 2 OFIARA ŚMIERTELNA NA MAZOWSZU

STABILNIE W POWIECIE? 2 OFIARA ŚMIERTELNA NA MAZOWSZU

12 osób skierowanych na przymusową kwarantann domową i 8 objętych nadzorem epidemiologicznym w ciągu ostatniej doby w powiecie pułtuskim. Nie ma potwierdzonego testami przypadku zachorowania w naszym powiecie. 175 osób zakażonych koronawirusem na Mazowszu. Dzisiaj na Mazowszu zmarła jedna osoba i jest to dziewiąta ofiara koronawirusa w Polsce. To 2 przypadek śmiertelny na Mazowszu.

Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w Polsce mamy 774 osoby zakażone kornawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarły dwie osoby. W sumie odnotowano 9 przypadków śmiertelnych.

Jedna z ofiar śmiertelnych koronawirusa ostatniej doby to proboszcz parafii w Białopolu ks. Henryk Borzęcki. Ks. Henryk Borzęcki zmarł w szpitalu w Puławach w dniu dzisiejszym o godz. 5.30. Miał 68 lat. To druga ofiara śmiertelna koronawirusa w Lubelskiem.

Kilka minut temu poinformowano o kolejnej ofierze śmiertelnej. W szpitalu w Radomiu zmarł zarażony koronawirusem 79-letni mieszkaniec gminy Odrzywół w pow. przysuskim (Mazowieckie).

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Pułtusku  z dnia 24.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

 Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 24.03.2020r.

  • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym:  93
  • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 64
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 0
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim 0

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj o godz. 13:00, Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział ogłoszenie kolejny obostrzeń, które będą wprowadzane aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Efekt mniejszego przyrostu zachorowań nie może nas usypiać. Jesteśmy zaniepokojeni tym, co się dziej i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia. (…) Walka z wirusem to nie jest pojedynek w którym można zaplanować kolejne działania. (…) Spodziewamy się dużego przyrostu zachorowań

Premier Mateusz Morawiecki