/Cezary Rzepnicki i Andrzej Krawczak z tytułem “trenera roku”

Cezary Rzepnicki i Andrzej Krawczak z tytułem “trenera roku”

Tradycją Pułtuskiej Gali Sportu jest przyznanie tytułu “Trenera Roku”. Poznaliśmy dwóch najlepszych trenerów 2019 roku podczas XI Pułtuskiej Gali Sportu, która odbyła się 21 lutego w Sali Koncertowej Domu Polonii w Pułtusku.

W kategorii nagród indywidualnych do tytułu „Trenera Roku 2018” nominację otrzymali: Andrzej Krawczak – dyrektor sportowy sekcji piłki nożnej Kobiet FUKS BRIX Pułtusk, Michał Sępławski – trener drużyn młodzików z licencją trenerską UEFA Grasroots C, Cezary Rzepnicki- założyciel KS Semiramida Pułtusk,  trener kadry  w boksie. Decyzją Pułtuskiej Rady Sportu tytuł „Trenera Roku 2018” i statuetki otrzymali z rąk Mateusza Miłoszewskiego, przewodniczącego Pułtuskiej Rady Sportu: Cezary Rzepnicki oraz Andrzej Krawczak.

Andrzej Krawczak jest nauczycielem, trenerem, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego  w Warszawie, członkiem Zarządu MKS Pułtusk. W latach 1999-2016 był dyrektorem Zespołu  Placówek Oświatowych w Zatorach. Obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Zatorach. Prowadzeni przez niego zawodnicy osiągają bardzo wysokie wyniki na zawodach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, np.: Przemysław Krawczak- 4 zawodnik Mistrzostw Świata Juniorów, Paweł Wiesiołek- wielokrotny Mistrz Polski, Halowy Mistrz Polski w siedmioboju. Zuzanna Kamińska –zawodniczka  Zaplecza Kadry Narodowej, Rafał Gierek- medalista Mistrzostw Polski.

Cezary Rzepnicki jest trenerem, który doprowadził wielu zawodników do Kadry Polski w kickboxingu. Dzięki niemu kadrowicze mogą z orłem na piersi reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata, m.in. Ewelina Nowosielska , Mateusz Sośnicki, Tomasz Ludwicki, Damian Jabłoński, Mateusz Sroka, Łukasz Leończuk  czy Olek Chymkowski.  Jest współorganizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady  Młodzieży w boksie, która odbywała się w Pułtusku oraz organizatorem wielu inicjatyw sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Odznaczony  przez Polski Związek Boksu brązowym medalem za zasługi dla boksu oraz przez Polski Związek Kickboxingu  złotym  medalem za zasługi dla polskiego kickboxingu.