REKLAMA

Data publikacji: 7 lut 2023

Niespełna 2 miesiące zostały na skorzystanie z Bonu Turystycznego

Niespełna 2 miesiące zostały na skorzystanie z  Bonu Turystycznego

31 marca kończy się ważność Polskich Bonów Turystycznych. Po tym terminie stracą swoją ważność. Ferie to okazja, aby skorzystać z płatności Bonem.

Z danych ZUS wynika, że na koniec stycznia br. odnotowano 3,87 mln aktywowanych bonów o wartości 3,35 mld zł. Dokonano 5,11 mln płatności bonami na łączną kwotę ponad 2,97 mld zł. W Polsce jest ponad 28 000 zarejestrowanych podmiotów obsługujących płatności bonem turystycznym.

Termin zakończenia płatności bonem turystycznym za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce upływa 31 marca 2023 r. W ramach bonu turystycznego Polacy otrzymali prawo do jednorazowego świadczenia w wysokości 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 zł. Można nimi płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski tylko do końca marca 2023 roku.  Sama usługa może się odbyć później, czyli po 31 marca 2023 roku, jednak płatność musi być zrealizowana do końca marca. Warto o tym pamiętać, by nie stracić świadczenia.

Najwięcej pieniędzy z Polskiego Bonu Turystycznego Polacy wydali w województwie Małopolskim. Kolejno w Pomorskim i Zachodniopomorskim. Na czwartym miejscu pod kątem wydanych pieniędzy z Bonu jest Mazowieckie (dane ZUS z raportu podsumowującego 2022 rok.)

Do dodatkowego świadczenia w postaci bonu turystycznego uprawnionych jest w Polsce ponad 190 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Bon jest jednorazowy. Jego aktywacja odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Lista podmiotów turystycznych, u których można zapłacić bonem, jest dostępna na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej – https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

Opr. na podstawie informacji pit.pl. zus.pl

Tagi: #500 #bon turystyczny #dzieci #ile osób skorzystało z bonu turystycznego #turystyka #zima #ZUS

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy