REKLAMA

Data publikacji: 30 sty 2023

Kierowca miał 1,5 promila, ale to nie wszystko...

Kierowca miał 1,5 promila, ale to nie wszystko...

Pułtuscy policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta oraz powiatu wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, który dzisiaj prowadził swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu pułtuskiego. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę po alkoholu!

Dzisiaj około godziny 11:00 dzielnicowi gminy Świercze zatrzymali do kontroli drogowej 47-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego, który kierował samochodem osobowym marki Opel Astra w stanie nietrzeźwości, nie posiadając do tego uprawnień. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego orzeka długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a może także zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę - spożywałem alkohol, nie jadę!

Autor: sierż. Renata Soból KPP Pułtusk

Tagi: #kierowca #pijany #Policja #Pułtusk #Świercze #zatrzymany

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy