/Trwa śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku. Kierowca miał ponad 2 promile

Trwa śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku. Kierowca miał ponad 2 promile

Pułtuska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku prowadzi czynności w sprawie śmiertelnego wypadku w miejscowości Żebry-Falbogi do którego doszło w miniony piątek, 10 lutego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca był pod wpływem alkoholu. Śmierć na miejscu poniósł 41-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego.

ZAWODOWY STRAŻAK W CYWILU ZAUWAŻYŁ WYPADEK, PODJĄŁ DZIAŁANIA RATOWNICZE PRZED PRZYBYCIEM SŁUŻB

Jak informuje st. kpt. Konrad Chrzanowski – Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku zgłoszenie o wypadku w miejscowości Żebry-Falbogi wpłynęło o godz. 16.23. W zgłoszeniu padła informacja iż jedna osoba jest zakleszczona.

Na wypadek najechał funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, który był w cywilu. Zaalarmował odpowiednie służby, ocenił stan poszkodowanych i przed przybyciem Zespołu Ratownictwa Medycznego wydostał najbardziej poszkodowanego, nie wykazującego oznak życia mężczyznę spod samochodu i rozpoczął reanimację. Do przyjazdu pierwszych służb zrobił wszystko, co tylko się dało…

informuje st. kpt. Konrad Chrzanowski

Pierwszy na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który po kilkunastu minutach reanimacji stwierdził zgon mężczyzny.

TRWAJĄ CZYNNOŚCI WYJAŚNIAJĄCE

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 30-letni kierowca samochodu osobowego marki Opel stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Samochód uderzył w drzewo i zjechał do przydrożnego rowu. Wraz z kierowcą w aucie było 2 pasażerów. Jeden z nich, 41-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego poniósł śmierć na miejscu. Drugi pasażer oraz kierowca doznali lekkich obrażeń.

Jak informuje rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku sierż. Renata Soból kierowca, mieszkaniec powiatu pułtuskiego był pod wpływem alkoholu. Miał ponad 2 promile.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi pułtuska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

Na miejscu wypadku działania ratownicze prowadziło 23 strażaków: 2 zastępy JRG Pułtusk, zastęp OSP Szyszki, OSP Gzy i OSP Przewodowo. Działania straży polegały m.in: na odłączeniu napięcia od akumulatora aby uniknąć zagrożeń, zabezpieczeniu terenu, doświetleniu terenu, pomocy służbom pracującym na miejscu.

Na miejscu był również Miejski Reporter, który relacjonuje działania służb ratowniczych na swoim profilu Facebook – kliknij

Opr. na podstawie informacji sierż. Renaty Soból – rzecznik prasowej Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku oraz st. kpt. Konrada Chrzanowskiego – Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/foto screen z filmu Miejski Reporter facebook