/MECZ WENECJI Z WICELIDEREM EKSTRAKLASY!

MECZ WENECJI Z WICELIDEREM EKSTRAKLASY!

W 1/32 Pucharu Polski w Futsalu Wenecja Pułtusk zmierzy się z wiceliderem futsalowej Ekstraklasy czyli drużyną Constract Lubawa! Pułtuskim kibicom nazwa Constractu kojarzyć się może przede wszystkim z klubowymi rezerwami, z którymi pułtuski klub walczy o awans do 1. ligi. Co zatem wiemy o pierwszym zespole z Lubawy?

Na początek (!) w swoich barwach zespół Constractu posiada czterech reprezpnatów Polski tj.  Pawła Kaniewskiego, Tomasza Kriezela, Mateusza Madziąga, Kacpra Sendlewskiego. Pięciu reprezentantów Polski U-19: Oskara Dmochewicza, Huberta Zadrogę, Szymona Licznerskiego, Macieja Górskiego, Łukasza Frankiewicza. Na dodatek drużynę z Lubawy wspierają bramkostrzelni: Hiszpan Sebastian Vargas Otero – Chano (13 goli w obecnym sezonie klasyfikuje go na 3.miejscu strzelców Ekstraklasy), Brazylijczycy: Adriano Lemos da Silva – Lemos (12 goli 4.miejsce ) Pedro De Oliveira Silva – Pedrinho (8 goli 8. miejsce).

Spójrzmy teraz na tabelę futsalowej Ekstraklasy. Constract Lubawa zajmuję obecnie drugą pozycję tracąc do lidera Rekordu Bielsko – Biała 2 punkty. Na 15 meczów w obecnym sezonie wygrywają 13 spotkań, tylko jedno przegrywają (FC Reiter Toruń) i odnotowują jeden remis (Piast Gliwice). Przyglądając się bilansowi bramkowemu widzimy, że przeciwnik pucharowy Wenecji Pułtusk stracił tylko 25 bramek (najmniej ze wszystkich klubów Ekstraklasy!) co świadczy o solidnej grze obronnej.

Przejdźmy do Pucharu Polski, w sezonie 2020/2021 drużyna Constractu dotarła na sam szczyt pucharowych rozgrywek ulegając w finale zespołowi Rekordu Bielsko – Biała.

Jak widzimy w sobotę 14 stycznia o godzinie 16:00 w Pułtusku naszą “młodą” Wenecję czeka ciężka przeprawa, ale nie ma rzeczy niemożliwych dlatego zapraszamy wszystkich kibiców na mecz dopingować z całych sił aby wynik lepszy był!!! #mocnowenecja