/PODPALENIA I POŻARY – STRAŻACY WZYWANI 5 RAZY DO WALKI Z OGNIEM

PODPALENIA I POŻARY – STRAŻACY WZYWANI 5 RAZY DO WALKI Z OGNIEM

W minionym tygodniu jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 6 zdarzeniach z czego 5 razy wyjeżdżali do gaszenia pożarów.

2 stycznia

PODPALENIA NA TERENIE BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar śmieci na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku przy ul. Wojska Polskiego. Przyczyną zdarzenia było podpalenie.
Tego samego dnia do podpalenia śmieci doszło ponownie na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku przy ul. Wojska Polskiego. Do podpalenia został zadysponowany jeden zastęp z JRG Pułtusk – 4 strażaków, którzy ugasili pożar śmieci w pustostanie.

5 stycznia

WYPADEK W BARTODZIEJACH

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (5 strażaków) usunął skutki wypadku drogowego w miejscowości Bartodzieje gmina Obryte.
W wyniku uderzenia samochodu osobowego w drzewo, ranny został kierowca pojazdu. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zasłabnięcie kierowcy.

POŻAR AUTA

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) został zadysponowany do pożaru samochodu osobowego w Pułtusku na ul. Kościuszki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożar został ugaszony przez świadków zdarzenia przy pomocy gaśnic proszkowych.

POŻAR SADZY W KOMINIE

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (5 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (5 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym piętrowego budynku mieszkalnego w miejscowości Bartodzieje gmina Obryte. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

7 stycznia

POŻAR BUTLI GAZOWEJ

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) ugasiły pożar butli gazowej 5 kg oraz grilla gazowego na terenie jednej z posesji w Pułtusku przy ulicy Świętojańskiej. Przyczyną zdarzenia było pozostawienie grilla bez nadzoru.

Opr. na podstawie informacji prasowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/ infografika zdjęcie poglądowe


MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

55-latek ukrywał się, ale nie uniknie kary
Policjanci z Posterunku w Pokrzywnicy zatrzymali 55-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego. Mężczyzna poszukiwany …
GRUPA “KOBRA” W POWIECIE PUŁTUSKIM ZNALAZŁA SKRADZIONE AUTA
Policjanci z grupy operacyjnej "Kobra" otrzymali informację, że najprawdopodobniej na posesję 49-latka …
Jeden był poszukiwany, drugi posiadał narkotyki
Pułtuscy kryminalni poszukiwali nieletniego. Otrzymali informację, gdzie może przebywać. W tym samym …
[WIDEO] HELIKOPTER RATOWNICZY LĄDOWAŁ MIĘDZY BLOKAMI PRZY UL. KOMBATANTÓW
Tuż przed godz. 8.00 pułtuscy strażacy zostali wezwani na ul. Kombatantów 4. …