/Wystartował VII Regionalny Konkurs Języka Angielskiego w pułtuskiej Jedynce

Wystartował VII Regionalny Konkurs Języka Angielskiego w pułtuskiej Jedynce

Dziś w pułtuskiej ,,Klaudynce” rozpoczęła się pierwsza cześć VII Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego pod patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Do konkursu przystąpili reprezentanci ośmiu szkół z Mazowsza. Oprócz szkół z naszego powiatu w konkursie udział wzieły szkoły z Wyszkowa i Przasnysza.

“Drugi język to drugie życie…”

tymi słowami przywitał, uczestników VII edycji Regionalnego Konkursu Jezyka Angielskiego, Dyrektor PSP Nr 1 im. Klaudyny Potockiej – Kamil Grabowski. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Pułtusk i Mazowiecki Kurator Oświaty.

Za organizacje konkursu odpowiadają nauczyciele języka angielskiego z pułtuskiej ,,Klaudunki”: Magdalena Myślak, Monika Podgórska i Paulina Wyrzykowska.

“Naszym celem jest podnosić kompetencje kluczowe uczniów takie jak porozumiewanie się w językach obcych, dlatego stawiamy na wysoki poziom nauczania języka angielskiego”

Dziś uczestnicy pisali test z praktycznej znajomości języka angielskiego. Wyniki pierwszej części konkursu zostaną opublikowane na Facebooku i na stronie szkoły PSP 1 nie później niż 22 grudnia.

Już 20 stycznia 2023r. odbędzie się druga część konkursu- prezentacje artystyczne

Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenie nagród przez Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 odbędzie się po prezentacjach artystycznych 20 stycznia 2023r.