/STRAŻACY WYJEŻDŻALI DO 5 ZDARZEŃ

STRAŻACY WYJEŻDŻALI DO 5 ZDARZEŃ

W dniach 28.11.2022 r. – 04.12.2022 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 5 zdarzeniach.

28 listopada jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) pomógł kobiecie wydobyć kluczyki do samochodu ze studzienki deszczowej w Pułtusku przy ulicy Adama Mickiewicza.

30 listopada jeden zastęp z OSP Grabówiec (3 ratowników) usunął powalone drzewo na drogę powiatową w miejscowości Grabówiec gm. Pułtusk.

Tego samego dnia dwa zastępy: jeden z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden z OSP Pokrzywnica (6 ratowników) zadysponowano do pomocy Zespołowi RM w otwarciu mieszkania. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie. Poszkodowany został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

2 grudnia trzy zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) zadysponowano do zadymienia w mieszkaniu na ulicy Kombatantów w Pułtusku. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że z mieszkania wydobywała się para wodna w wyniku gotowania potraw.

3 grudnia jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Pniewo (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym parterowego budynku jednorodzinnego w miejscowości Pniewo na ul. Szkolnej gm. Zatory.

Opr. na podstawie informacji prasowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/ foto OSP Pniewo

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

16-letni “kierowca” zatrzymany na ul. Nasielskiej
Policjanci z pułtuskiej drogówki zatrzymali nieletniego ,,kierowcę’’. 16-latek odpowie teraz za jazdę …
62-latek od kilku miesięcy znęcał się nad rodziną. Odpowie za to przed sądem
62-latek odpowie za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną. Pułtuscy policjanci …
WYPADEK NA UL. BIAŁOWIEJSKIEJ. 89-letni kierowca trafił do szpitala
Dzisiaj, 30 stycznia), o godz. 11.34 straż pożarna została wezwana do wypadku …
WYPADEK: poszkodowana kobieta trafiła do szpitala
Dzisiaj, 30 stycznia br. strażacy zostali wezwani do wypadku na drodze w …