/PIERWSZE ZAWODY STRZELECKIE STOWARZYSZENIA TRZEŹWOŚCI “ŚWIT”

PIERWSZE ZAWODY STRZELECKIE STOWARZYSZENIA TRZEŹWOŚCI “ŚWIT”

Ponad 30 uczestników wzięło udział w niedzielnych Zawodach Strzeleckich Stowarzyszenia Trzeźwości “Świt” w Pułtusku rozgrywanych o puchar Prezesa Rady Ministrów Henryka Kowalczyka na terenie strzelnicy Sekcji Strzeleckiej Nadnarwianki Pułtusk.

Zawody zorganizowano z inicjatywy Leszka Kowalewskiego – prezesa Stowarzyszenia. Zawodnicy (członkowie Stowarzyszenia) musieli zmierzyć się z konkurencjami w których strzelano z sześciu rodzajów broni: karabinu pneumatycznego z odległości 10 metrów, karabinu sportowego bocznego zapłonu z odległości 25 m., pistoletu sportowego bocznego zapłonu z 15 metrów, pistoletu centralnego zapłonu z 15 m, karabinu centralnego zapłonu z odległości 25 m. i strzelby gładkolufowej z 15 metrów. Łącznie każdy miał do oddania po 36 strzałów.

Rozgrywki przebiegały w przyjaznej atmosferze. Dla większości był to pierwszy kontakt z tego typu dyscypliną. Nie zabrakło również kobiet biorących udział w zawodach. Ostatecznie puchary wywalczyło 4 mężczyzn: Grzegorz Miętkiewicz, Andrzej Kowalski, Leszek Kowalewski i Łukasz Zbyszyński.

Po zakończonych rozgrywkach, zawodnicy miło spędzili czas przy wspólnym grillowaniu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w zawodach. Puchary dla zwycięzców zostaną wręczone przez wicepremiera Henryka Kowalczyka 6 sierpnia br. podczas tegorocznego “Przeglądu Twórczości Abstynenckiej Świt”.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Trzeźwości “Świt” przy współorganizacji Sekcji Strzeleckiej Nadnarwianki Pułtusk oraz dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Gminy Pułtusk z programu “Nie boimy się być razem – nauka trzeźwego stylu życia” oraz wicepremiera Henryka Kowalczyka.

Foto: www.pultusk.news oraz Grażyna Kowalska