/DK61: kierowcy lekceważą zakaz wjazdu pojazdów powyżej 10 ton?
www.pultusk.news

DK61: kierowcy lekceważą zakaz wjazdu pojazdów powyżej 10 ton?

Na czas przebudowy ronda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Pułtusku wprowadzono objazdy oraz zakaz przejazdu dla pojazdów powyżej 10 ton. Niektórzy kierowcy lekceważą ten zakaz. Policja jednak monitoruje sytuację.

Z sygnałów Internautów docierających do naszej redakcji wynika, że kierowcy cierpliwie radzą sobie z utrudnieniami na drogach spowodowanymi trwającą przebudową ronda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Pułtusku. Szukają objazdów lub, kiedy to możliwe, decydują się na rower, hulajnogę lub pieszą wyprawę do pracy lub na zakupy. Ci którzy nie mogą zrezygnować z samochodów, w niektórych częściach miasta spotykają się z korkami, głównie po godz. 15:00.

Internauci zwracają uwagę na samochody ciężarowe, które obowiązuje zakaz przejazdu przez rondo. Niestety, jak alarmujecie, wielu łamie ten zakaz. Dzisiaj otrzymaliśmy informację od jednego z kierowców, że Policja monitoruje sytuację na drogach Pułtuska w godzinach szczytu i zatrzymuje pojazdy, które zakaz obowiązuje. Kierowcy tych pojazdów informowani są o objazdach.

Przypominamy kierowcom jadącym przez Pułtusk od Ostrołęki w kierunku Warszawy, aby zwracali uwagę na znaki informujące o objazdach. Uważnie na znaki powinni reagować również kierowcy jadący od strony Warszawy oraz Wyszkowa.

Czekamy na Wasze sygnały, dotyczące aktualnej sytuacji na drogach. Jak radzicie sobie z objazdami i chwilowymi utrudnieniami? Może macie rady dla kierowców, którędy najlepsze skróty i objazdy aby ominąć przebudowywane rondo?

Dziękujemy Internautom za sygnały i nadesłane zdjęcia.