/[ZDJĘCIA] MIESZKAŃCY PUŁTUSKA W HOŁDZIE BOHATEROM WALCZĄCYM ZA NASZĄ WOLNOŚĆ
uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

[ZDJĘCIA] MIESZKAŃCY PUŁTUSKA W HOŁDZIE BOHATEROM WALCZĄCYM ZA NASZĄ WOLNOŚĆ

W dniu dzisiejszym w pułtuskiej bazylice odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po wspólnej modlitwie złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary terroru komunistycznego, która znajduje się na budynku przy ul. Marii Konopnickiej w Pułtusku.

Przed uroczystą Mszą św. wierni uczestniczyli w słowno-muzycznym programie artystycznym, który był równocześnie lekcją historii w wykonaniu Klubu Gazety Polskiej i GRH 13 PP.

Dzisiejsze uroczystości uświetniły delegacje z pocztami sztandarowymi. Wartę honorową podczas Mszy św. wystawiła Pułtuska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty. Przed tablicą upamiętniającą ofiary terroru wartę honorową wystawiła Straż Miejska w Pułtusku wraz z GRH.

W społecznych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczestniczyli m.in.: Poseł Henryk Kowalczyk, przedstawiciele władz samorządowych: Powiatu pułtuskiego i Miasta Pułtusk oraz Nadleśnictwa Pułtusk i pułtuskiej oświaty. Wśród uczestników byli również członkowie organizacji społecznych takich jak: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty, Klub Gazety Polskiej w Pułtusku. Nie zawiedli również mieszkańcy Pułtuska wraz z najmłodszym pokoleniem, ucząc przy tym patriotycznych postaw od wczesnych lat.

Dzisiejsze wydarzenia były kontynuacją rozpoczętych 1 marca br. obchodów w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na które zaprosili organizatorzy Społecznych Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia, o godz. 16:30 mieszkańcy Pułtuska wyruszyli spod fontanny do miejsca tajnych pochówków ofiar terroru komunistycznego, zwanego ,,Napoleonką”.