/TRUDNA AKCJA POSZUKIWAWCZA NA NARWI. CIAŁA MĘŻCZYZNY NIE ODNALEZIONO
lód załamał się pod mężczyzna na Narwi

TRUDNA AKCJA POSZUKIWAWCZA NA NARWI. CIAŁA MĘŻCZYZNY NIE ODNALEZIONO

Zakończyły się dzisiejsze poszukiwania mężczyzny, pod którym około godz. 16:40 załamał się lód na rzecze Narew. Niestety, pomimo zaangażowania wielu służb ratunkowych, akcji poszukiwawczej prowadzonej w trudnych warunkach, ciała mężczyzny nie odnaleziono.

Z informacji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku wynika, że poszukiwany mężczyzna był na spacerze z kobietą i psami. Straż zaalarmowana została przez osobę trzecią – kobietę, która w tym czasie również była na spacerze. Podbiegła do niej roztrzęsiona kobieta, która poinformowała, iż pod mężczyzną załamał się lód. Prawdopodobnie mężczyzna próbował ratować psa i dlatego wszedł na lód.

W działaniach poszukiwawczych uczestniczyły 2 zastępy JRG Pułtusk wyposażone w łódź oraz sanie, OSP Grabówiec, 2 Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodnego JRG nr 1 Warszawa, OSP Dębe Wielkie, 1 jednostka straży z Makowa Mazowieckiego, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opr. na podstawie info. KP PSP w Pułtusku/ foto Instagram zostan_starzakiem