/EGZEKWUJĄ ZASADY BEZPIECZEŃSTWA. TRWA AKCJA “PASY”
zapnij pasy

EGZEKWUJĄ ZASADY BEZPIECZEŃSTWA. TRWA AKCJA “PASY”

Dziś, 21 stycznia, od rana policjanci z pułtuskiej drogówki prowadzą działania własne pod nazwą ,,PASY” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących i pasażerów korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz stosowanie urządzeń do przewozu dzieci.

Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa potrafią uratować nas od kalectwa, a nawet śmierci. Niezapięte lub zapięte nieprawidłowo niejednokrotnie są przyczyną wysokiej śmiertelności i urazów u ofiar wypadków drogowych.

Wiele z zaistniałych zdarzeń drogowych mogłoby się zakończyć tylko zniszczeniami pojazdów, a nie urazami kierujących, czy też pasażerów. Jednak mimo apeli w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy nie przestrzegają, a wręcz lekceważą obowiązek jakim jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Dlatego dziś, pułtuscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą wzmożone działania skierowane właśnie na kontrolę obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, a także przewożenia dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami.

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk