/NOWY WÓZ STRAŻACKI W OSP TRZCINIEC!
Nowy wóz strażacki OSP Trzciniec

NOWY WÓZ STRAŻACKI W OSP TRZCINIEC!

W imponującej asyście jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Pułtusk, w miniony czwartek przyprowadzili wymarzony wóz strażacki MAN TGM 18.320 do garażu jednostki w Trzcińcu.

Ponad 2 lata Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcińcu starał się o zakup nowoczesnego wozu MAN TGM 18.320. 19 listopada br., Robert Czyżewski – Prezes OSP w Trzcińcu osobiście sprowadził go do jednostki. Wóz, który pozwoli strażakom na sprawniejsze działanie, kosztował w sumie 885.600 zł a zakup był możliwy dzięki wsparciu wielu instytucji.

Asysta jednostek OSP z terenu gminy Pułtusk – przyprowadzenie nowego wozu strażackiego do OSP Trzciniec/ film Robert Czyżewski

W miniony czwartek, utrzymana w reżimie sanitarnym, odbyła się uroczystość sprowadzenia i prezentacji wozu. Władze Gminy Pułtusk reprezentowali: Mateusz Miłoszewski – Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk oraz Franciszek Piórek i Cezary Kordowski – Radni Rady Miejskiej w Pułtusku. Druhowie z Trzcińca zaprezentowali zgromadzonym możliwości i sprawność gaśniczą nowego wozu.

nowy wóz strażacki OSP Pułtusk
Foto: UM Pułtusk

Jak informuje Prezes OSP Trzciniec Rober Czyżewski, ze statystyk prowadzonych przez KP PSP w Pułtusku wynika, iż jednostka z Trzcińca w roku 2019 była jedną z częściej dysponowanych jednostek z poza KSRG do zdarzeń na terenie powiatu pułtuskiego.

Pozyskanie nowego samochodu pozwoli nam szybciej być na miejscu i udzielić profesjonalnej pomocy osobom, które tej pomocy potrzebują

Robert Czyżewski, Prezes OSP w Trzcińcu.

Zakup nie byłby możliwy, gdyby nie podjęte przez Zarząd OSP w kierunku zebrania funduszy działania. Wsparło ich wiele instytucji: Samorząd Gminy Pułtusk dołożył na zakup wozu 215.000 zł, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dofinansowali zakup wozu w kwocie 380.000 zł łącznie. Z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jednostka otrzymała 180.000 zł, Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansował 100.000 zł. Zarząd OSP Trzciniec pozyskał również od Nadleśnictwa Pułtusk 4.000 zł i Nadleśnictwa Łuków 2.900 zł. Wkład własny OSP Trzciniec wyniósł 3.700 zł.

nowy wóz strażacki OSP Pułtusk
Foto: UM Pułtusk

Prezes Robert Czyżewski zaznacza, że jednostka położona jest wśród kompleksów leśnych, gdzie w ostatnich latach często dochodzi do dużej ilości pożarów.

Pozyskanie samochodu gaśniczego z napędem 4×4 i duża ilością środka gaśniczego pozwoli nam prowadzić działania bez konieczności częstego uzupełniania środka gaśniczego.

Prezes OSP Trzciniec Robert Czyżewski.

Foto: UM Pułtusk/Film Kubik Team, film nr 2 OSP Trzciniec Robert Czyżewski/info pras opr. na podstawie informacji UM Pułtusk oraz PułtuskNews