/NIE BYŁEŚ? OBEJRZYJ ON-LINE

NIE BYŁEŚ? OBEJRZYJ ON-LINE

W Pułtusku na Zamku trwa weekend z Husarią, czyli znany już w regionie i cieszący się dużym zainteresowaniem VII Piknik z Husarią. W pierwszym dniu pikniku mieliśmy możliwość uczestnictwa w dwóch wydarzeniach – Turnieju Husarskim “O pierścień Lwa Lechistanu – Króla Jana III ” oraz rekonstrukcji “Bitwy pod Wiedniem”. Zapraszamy również w niedzielę na wielki finał Polskiej Ligi Husarskiej.

Jeśli nie widziałeś sobotniego wydarzenia, obejrzysz je tutaj. Transmisja na żywo również w niedzielę, na naszym kanale YouTube.

A jakie atrakcje czekają uczestników w niedzielę?

Godz. 11.30 – WYMARSZ z Zamku piechoty, husarii z królem Janem III i Królową Marysieńką. O godz. 12.00 UROCZYSTA MSZA ŚW. w intencji Ojczyzny w Bazylice w Pułtusku z udziałem XVII w wojska
Rzeczypospolitej. Po Mszy św. przejazd orszaku Króla Jana III i Królowej Marysieńki z Bazyliki do Zamku. Od godz. 13.30 – 15.30 PIKNIK z HUSARIĄ, widowisko historyczno-edukacyjne. 15.30 WIELKI FINAŁ POLSKIEJ LIGI HUSARSKIEJ – najlepsi husarze z Polski w ostatecznej rozgrywce rozstrzygną kto będzie mistrzem Polski.