/Propozycje tygodnia

Propozycje tygodnia

Brrr… w ciągu ostatnich dni powiało chłodem. Wakacyjne upały odchodzą w niepamięć, a skoro plażowanie już w grę nie wchodzi warto nieco inaczej zaplanować sobie wolny czas. Co można robić w naszym mieście? Gdzie pójść? Co zobaczyć? Podpowiadamy.

W niedzielę 6 września o 17:00 na Zamku w Pułtusku odbędzie się spektakl „Mąż i żona”. Na scenie wystąpią aktorzy z dobrze znanego pułtuszczanom Krakowskiego Teatru „Komedia”. Podczas ostatnich spektakli na sali co chwilę rozlegał się głośny śmiech publiczności. Nie inaczej będzie i tym razem. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy zmagają się z powakacyjną chandrą.  Dobry humor będą tam rozdawać za darmo.

W sobotę 5 września o 16:00 możemy obejrzeć transmisję na żywo  z meczu Nadnarwianki. Tym razem dobrego humoru nie gwarantujemy (to zależy przecież od wyniku 😉 ), ale sportowe emocje będą na pewno. Ostatnio nasi chłopcy zdobyli pierwszy punkt w sezonie, a wiadomo: apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Jeżeli lubicie ciekawostki, warto zainteresować się krótkimi filmikami z cyklu „Pułtusk przez wieki”. Ponoć pierwsze ślady obecności człowieka w naszej części Mazowsza pojawiły się już okresie mezolitu, czyli baaaaaaardzo dawno temu. Więcej na ten temat w pierwszym odcinku.

Z kolei przy barze “Kasztelanka” w Domu Polonii można obejrzeć wystawę “Wojna z Bolszewikami. Bitwa Warszawska 1920 r.” autorstwa Jacka Persa.

Pamiętajmy, by w miejsca publiczne zabierać ze sobą maseczki. Popcorn na mecz też dobrze mieć pod ręką. Dobrej zabawy!

źródło: Facebook Hotel Zamek Pułtusk
źródło: strona Muzeum Regionalnego w Pułtusku