/W PUŁTUSKU ARESZTOWANI ZA ZAWIERANIE UMÓW I WYŁUDZANIE SPRZĘTU RTV
Foto KPP Pułtusk

W PUŁTUSKU ARESZTOWANI ZA ZAWIERANIE UMÓW I WYŁUDZANIE SPRZĘTU RTV

Zostali zatrzymani na terenie Pułtuska, gdzie zamierzali oszukać kolejną firmę. Dwaj mężczyźni – 29 letni mieszkaniec Legionowa i jego starszy kolega – 36 latek z Płońska oszukali jedną z firm telekomunikacyjnych na blisko 20 tys. zł. Zawierali umowy podszywając się pod pokrzywdzonych i pobierali na nie sprzęt elektroniczny. Decyzją Sądu zostali aresztowani na 2 miesiące.

Realizując posiadane materiały operacyjne policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, ustalili, że na terenie Pułtuska ma dojść do wyłudzenia towarów RTV. Przestępcy mieli to uczynić na podstawie umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych i zakup ratalny telefonów komórkowych o łącznej wartości ponad 17 tys. zł. Podszywając się pod pokrzywdzonego, którego dane widniały na fakturze, chcieli zapewnić sobie anonimowość. Tak też się stało, na oczach policjantów doszło do oszukańczej transakcji. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Podczas przekazywania paczki przez kuriera zatrzymali „odbieraków”. Sprawcami okazali się 29 – letni mieszkaniec Legionowa i 36 latek z Płońska. Sprzęt, który pozyskali to nie wszystko. Jak się okazało rzeczy było dużo więcej. Pod adresem zamieszkania jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli kolejny towar, m.in. telewizor i telefony. Ponadto w pojeździe, którym się poruszali funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

Policjanci ustalili, że do przestępstw dochodziło również na terenie innych powiatów garnizonu mazowieckiego a proceder mógł trwać od kilku miesięcy. Prowadzone są czynności do pełnego ustalenia ilości zawieranych fikcyjnych umów i pokrzywdzonych osób, do których trafiały faktury z uregulowaniem opłat.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymani usłyszeli zarzuty. Decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku