/Rozdawali ulotki i odblaski – wszystko po to by piesi byli bezpieczni!
policjanci pułtuscy rozdwali odblaski

Rozdawali ulotki i odblaski – wszystko po to by piesi byli bezpieczni!

W trakcie działań NURD policjanci promowali prawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych. Wręczali przejezdnym ulotki opracowane przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu, zaś napotkanym podczas służby pieszym odblaski.

Mało przyjazna aura panująca za oknem znacznie pogarsza warunki drogowe a co za tym idzie zwiększa niebezpieczeństwo ich uczestników. Wychodząc naprzeciw policjanci pułtuskiej drogówki przeprowadzili działania „NURD”. To skrót od nazwy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którym to mianem określa się pieszych i rowerzystów. Od wczesnych godzin rannych, w miniony wtorek, funkcjonariusze zwracali baczną uwagę na pieszych, rowerzystów, ale również na kierowców – na to, jak zachowują się w tych newralgicznych momentach interakcji pieszy – pojazd. Mundurowi kontrolowali m.in. prędkość z jaką poruszają się samochody w rejonach przejść dla pieszych i miejsca znajdujące się w pobliżu przejść, tak by w ich rejonie kierujący nie parkowali pojazdów.
W trakcie działań policjanci promowali prawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych. Wręczali przejezdnym ulotki opracowane przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu, natomiast napotkanym pieszym opaski magnetyczne. Funkcjonariusze namawiali do ich używania nawet w mieście – przypominali jak ważne w tym trudnym, zimowym okresie jest to, by być widocznym!

policjanci pułtuscy rozdwali odblaski
policjanci pułtuscy rozdwali odblaski

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku