/STERNICY NA PODWÓJNYM GAZIE

STERNICY NA PODWÓJNYM GAZIE

2 lata pozbawienia wolności grozi mężczyznom, którzy sterowali łodzią motorową pod wpływem alkoholu. Sterników na “podwójnym gazie” zatrzymali Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

W poniedziałek, 8 lipca podczas pełnienia służby na rzece Narew policjanci ujawnili kolejnych już w tym sezonie sterników na ,,podwójnych gazie”. Wielokrotne apele oraz ostrzeżenia odnośnie zachowania trzeźwości nie przyniosły żadnych skutków.

Popołudniu funkcjonariusze patrolujący szlak żeglugowy przebiegający przez powiat pułtuski zatrzymali do kontroli łódź z silnikiem spalinowym. Mieszkaniec pułtuska, który sterował łodzią miał ponad promil alkoholu w organizmie. Niespełna kilka godzin później podczas kolejnej kontroli łodzi, policjanci ujawnili również mieszkańca pułtuska, który miał ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni odpowiedzą za prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, za które grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w okresie wakacyjnym pod szczególnym nadzorem patrolują rzekę Narew. Dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających i korzystających z uroków akwenów.

opr. sierż. Daniel Podlaisn

TAGS: