Data publikacji: 2 cze 2019

Nadnarwianka przyćmiła Tęczę. Wciąż są szanse na IV ligę

Nadnarwianka pokonała Tęczę Ojrzeń 2:1 (1:0) w meczu 28. kolejki Ligi Okręgowej Ciechanów-Ostrołęka. Na dwa starcia przed końcem sezonu pułtuszczanie zajmują trzecie miejsce i wciąż liczą się w walce o pozycję dającą grę w barażu o IV ligę.

Zespół Artura Salamona znalazł się w takiej sytuacji, że musi oglądać się na innych. Nawet dwie wygrane - 8 i 15 czerwca - mogą nie dać drugiego miejsca. Kluczowy dla pułtuszczan będzie mecz Makowianki z Kryształem. Będą trzymać kciuki za gospodarzy, bo wariant, w którym Glinojeck zdobywa komplet punktów do końca sezonu (najprawdopodobniej) eliminuje Nadnarwiankę z walki o baraże.
W sobotę rywal z Glinojecka mógł zaksięgować punkty bez wychodzenia na boisko. Mazowsze Jednorożec poinformowało, że nie wybiera się na spotkanie z Kryształem. Walkower, oznacza trzy punkty i tygodniowe czekanie na starcie z Makowianką, która za tydzień może zapewnić sobie awans. Wystarczy jej remis z wiceliderem.
W tych wszystkich kombinacjach nie można zapominać o sobotnim meczu Nadnarwianki. Na ostatnich dziewięć spotkań z Tęczą Ojrzeń pułtuszczanie wygrali osiem, w tym pięć różnicą co najmniej czterech goli. W sobotę tak efektownie nie było.
Nadnarwianka objęła prowadzenie w 25. minucie. Piotr Bobowski kopnął z rzutu wolnego w mur, ale skuteczna okazała się dobitka Mariusza Dziczka. Po przerwie akcję przeprowadził Łukasz Kowalczyk. Piłka trafiła do Mateusza Grzeli, a ten skierował ją do pustej bramki. Rywale odpowiedzieli w końcówce, lecz nie było ich stać na remis.
W sobotę 8 czerwca Nadnarwianka podejmie o 17:00 Wkrę Sochocin. Tego samego dnia o tej samej godzinie arcyważny dla pułtuszczan mecz Makowianki z Kryształem.

Tęcza Ojrzeń - Nadnarwianka 1:2 (0:1)