REKLAMA

Data publikacji: 10 lut 2024

Znamy kandydatów Pułtuskiego Forum Samorządowego [WIDEO]

Znamy kandydatów Pułtuskiego Forum Samorządowego [WIDEO]

W piątkowy wieczór Pułtuskie Forum Samorządowe zorganizowało konferencję prasową, na której zaprezentowano kandydata na Burmistrza Miasta Pułtusk, kandydata do Rady Powiatu oraz kandydatów i kandydatki do Rady Miejskiej w Pułtusku. Poznaliśmy także główne postulaty PFSu.

Na wstępie przewodniczący Pułtuskiego Forum Samorządowego przedstawił kandydata na Burmistrza Miasta Pułtusk Tomasza Sobieckiego oraz kandydata do Rady Powiatu Pułtuskiego Adama Knochowskiego. 

Jest to kandydat oczekiwany przez wielu mieszkańców naszego miasta. Kandydat, za którym stoi wiele środowisk społecznych. Kandydat, do którego nikt nie musiał nas przekonywać, bo Tomasza Sobieckiego znamy od wielu lat jako sprawnego, aktywnego i zaangażowanego uczestnika życia publicznego.

Pełna wypowiedź dostępna w wideo poniżej.

Kolejno swoje główne postulaty przedstawił kandydat na burmistrza Tomasz Sobiecki.

 1. Pułtusk bezpieczny - ,,Mówiąc o bezpieczeństwie nie mówimy tylko o braku zagrożeń. Mówimy też o poczuciu pewności jutra od spraw systemowych jak polepszenie jakości zarządzania odpadami, aż do spraw codziennych np. gwarancji ciepła i wody w bardziej racjonalnych kosztach w każdym domu. Dobre funkcjonowanie Ratusza to gwarancja bezpieczeństwa w Gminie. Ratusz nie może funkcjonować dobrze bez dobrze opłacanych i pewnych swojego zatrudnienia urzędników.(...)''
 2. Pułtusk ekonomicznie i ekologicznie. ,,Dość tolerancji dla smogu, który zabija. Wdrożymy program, korzystając z finansowania zewnętrznego, który poprawi jakość powietrza w gminie. Podejmiemy realne działania, nie będziemy ich pozorować i odraczać w czasie jak obecnie rządzący. Ciepło może być ekonomiczne i jednocześnie ekologiczne. Wiemy jak to zrobić. (...)''

 3. Pułtusk- Gmina do życia 

  ,,Miarą komfortu życia w gminie jest możliwość korzystania ze sprawnej komunikacji. Komunikacji z dobrą siatką połączeń, racjonalnymi godzinami odjazdu i przyjazdu, komunikacji która wyrównuje szanse a nie wyklucza społecznie. Komunikacji, która dodatkowo przyczynia się do poprawy jakości powietrza, bo redukuje ilość spalin. Mając to na uwadze uważamy, iż powinna być ona bezpłatna dla mieszkańców. Lepsza i bezpłatna komunikacja publiczna to cel, który możemy wdrożyć dla większego bezpieczeństwa, czystszego powietrza i lepszej jakości życia.''

Pełna wypowiedź w filmie.

Następnie zaprezentowano kilkoro kandydatów do samorządu w nadchodzących wyborach. Dzisiaj poznaliśmy następujące nazwiska: Joanna Osmólska, Katarzyna Jastrzębska, Katarzyna Tyśkiewicz, Ewa Falba, Agata Drejka, Łukasz Skarżyński, Robert Ciesielski, Krzysztof Hejne oraz Adam Knochowski (do Rady Powiatu) 

 

Więcej o kandydatach w filmie.

autor: J K

Tagi: #Pułtuskie Forum Samorządowe #Tomasz Sobiecki #Adam Knochowski #polityka #wybory #2024 #burmistrz

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

 • Diana Rossenga 4 miesiące temu

  Hi there

  My name is Diana Rossenga and I represent Musgrave Group, Ireland's largest wholesaler. We're always on the lookout for fresh opportunities that can help expand our offerings while promoting quality products from other companies around the globe.

  We find your product line quite impressive and believe it aligns perfectly with our business model.

  I've been trying to locate your export department with no luck yet. Can you pass this message to your CEO or Export dep.

  Mrs Diana Rossenga

  Musgrave Group
  Cork,
  Ireland

  Email: bookings@musgraveimports.com